Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Kell visszamenőlegesen TB-t...

Kell visszamenőlegesen TB-t fizetnem?

Figyelt kérdés

Több helyen olvastam, hogy kell, de csak akkor, ha a tanulói jogviszony megszűnik. Az előző és mostani félévem passzív, ez jól tudom, hogy csak szüneteltetés, vagy ez megegyezik a megszűnéssel? (Azt is logikusnak tartanám, hiszen konkrétan nincs jogviszonyom.) A neten ezt találtam "A diákigazolványra való jogosultság a tanulói jogviszony megszűnése esetén a megszűnést követő október 31-ig áll fenn.".

Illetve: "16/A.: A 16. § (1) bekezdésének i) pontjában említett tanuló és hallgató a tanulói jogviszony, illetőleg a hallgatói jogviszony kezdetétől a diákigazolványra való jogosultság megszűnéséig jogosult egészségügyi szolgáltatásra, ideértve a tanulói, hallgatói jogviszony szünetelésének időtartamát is."

Tehát a kérdésem az lenne, hogy jól értelmezem-e, hogy a szüneteltetés és megszűnés nem ugyanazt jelenti.

(A jogviszonyom idén márciusban meg is szüntetem teljesen, tehát kiiratkozom, nem tudom, számít-e.)


2018. febr. 11. 18:11
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!