Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » El lehet kerülni a szerelmet?

El lehet kerülni a szerelmet?

Figyelt kérdés
Nem nagyon hiszek a szerelemben mert elmúlik idővel. Nem vagyok szerelmes tipus. El akarom kerülni, mert az emberek megváltoznak ettől a dologtól. Nekem az a kép nem tetszik.Nincs igazán türelmem az emberekhez. Nem vagyok romantikus tipus. Lehet képes vagyok a szerelemre, de nem tudhatom. az sem biztos, hogy lehetséges-e nálam. Én úgy veszem észre, hogy az emberek nagyon könnyen adják magukat ha szerelemről van szó. Nem akarok egoistának tűnni, de én azt engedem magamhoz közel aki szerintem megérdemli. Aki van olyan értelmes, hogy megértsen engem. Sőt talán nem is tudok annyira senkit közel engedni magamhoz, hogy szerelem lehessen belőle. Barátilag is nagyon kevés embert engedek. Ha barátilag ilyen kevés embert találok, akkor szerelmileg? Én igazából elkerülni szeretném a dolgot.

2018. febr. 13. 12:59
 1/9 anonim válasza:

Hogy ne lehetne. Tudod a megfoghatatlan dolgokban ha nem hiszel, az nem is létezik számodra. Ne hidd el a létét, és nem is fogod érezni. Mellesleg ha senkit nem engedsz a közeledbe, azzal is megfosztod magad ettől az érzéstől, hiszen idő kell, hogy kialakuljon. Ha meg első látásra kialakul, az hamar el is szokott múlni.

Amúgy voltál te már szerelmes? Vagy csak a környezetedben lett valaki szerelmes és őt fogyelted meg? Ezeket azért kérdem, mert szerintem ha valaha lettél volna szerelmes, soha nem tagadnád meg magadtól ezt az érzést. És az hogy másokat gyökerestűl megváltoztat a szerelem, az nem jelenti azt, hogy rád is így hat majd. Ha meg mégis megváltoztatna téged is, az sem frltétlen negatív.

2018. febr. 15. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igazából éreztem valamit, de nem hiszem, hogy az volt mert megismerkedtem vele aztán rájöttem, hogy nem vagok belé szerelmes. Szóval másokat láttam, hogy megváltoztatta őket.
2018. febr. 15. 16:19
 3/9 anonim válasza:
És szerinted ez a változás csak rossz lehet? Egyértelműen nem. De akkor mégis mi bajod a szerelemmel?
2018. febr. 16. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Az a bajom vele, hogy a másiktól kell függeni. Ha valakibe szerelmesek leszünk, teljesen neki akarjuk adni magunkat. A szerelem tényleg vak. Meg ha valaki szerelmes lesz, akkor minden más nem számit. Utána jön a féltékenykedés és a bizalmatlanság.
2018. febr. 16. 18:27
 5/9 anonim válasza:
A féltékenykedés, bizalmatlanság részével nagyon nem értek egyet. Egy jó kapcsolatban kölcsönösen bízik egymásban a két fél. Ha nincs meg a bizalom, a kapcsolat is ugrott. Másik fontos dolog egy jó kapcsolatban a kompromisszumkészség. Ha ez megvan, akkor akár mennyire is az a bizonyos személy áll az értékrended tetején, mert ő a legfontosabb, mégis meg tudjátok mejd beszélni, hogy pl. te most elmész a haverjaiddal sörözni. De ez csak egy példa. Akármi másra is vonatkoztathatod. És mivel szeret az adott illető teljesen meg fogja érteni. Szóval a szerelem nem arról szól hogy két személy dróton rángatja egymást. Nem is értem te miért csak a rosszat látod benne. Neked sosem volt igényed egy társ magad mellé akit mindennél jobban szerethetsz és aki ugyan így viszont szeret? Akinek mindent elmondhatsz, aki mindenben melletted állna, akit ölelgethetsz, akit csókolhatsz, akivel szeretkezhetsz, aki mellett boldog lehetsz, aki nem akarja hogy változz, mert számára úgy vagy tökéletes pár ahogy vagy. Te sosem érezted hogy neked ez hiányzik? A szerelem az pont hogy egy olyan érzés, amiben remélem minél többen részesülnek. Nem lehet szavakkal leírni. Át kell érezni és élvezni. Még a változások is lehetnek hasznosak. Saját példám, hogy mielött megszerettem valakit, nagyon felelőtlen és túl beválalós voltam. Miután szerelmes lettem, sokkal felelősségtudóbb lettem, sokkal megfontoltabb lettem, mert volt valaki az életemben, aki iránt én is felelős vagyok és aki nem szeretné hogy bajom essen és így én sem szeretnék neki nehézséget okozni. Mert egy kapcsolatban nem csak az öröm, hanem a fájdalom is közös.
2018. febr. 17. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nyilván vannak jó párkapcsolatok. De annak az esélye, hogy valaki megtalálja a szerelmét akivel tényleg jó a kapcsolat nagyon kicsi. Én látom, hogy az emberekkel mi lesz, ha egy rossz párkapcsolatban él. Felvágott ereket, depressziót. Nálam még az is közre játszik, hogy elég furcsa az izlésem, ha fiúról van szó.
2018. febr. 17. 17:32
 7/9 anonim válasza:

Nagyon nem kicsi az esélye a jó párkapcsolatnak. A rosszak pedig segítenek megtalálni/felismerni a jót. Amit megtapasztalsz a rossz alatt azt késöbb fel tudod használni a jó érdekében. A kezdeti pofonokon mindenkinek túl kell esnie, de megéri.

De igazából minek is vitázunk ezen? Én tapasztalatból mondom, hogy igenis fontos és jó dolog a szerelem, te pedig félsz tőle. Ha egyedül akarsz lenni életed végéig, akkor legyél csak. Az sem baj. Lehet neked inkább a magány való, bár én ezt nem tudom elképzelni.

2018. febr. 17. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Ez nem félelemről szól, de nemlehet mindig rózsastin ködbe látni a világot.
2018. febr. 22. 19:06
 9/9 anonim válasza:
És szerinted erre az a megoldás, hogy a fekete felhők mögül nézed a dolgokat? Te most épp ezt csinálod. Már nem azért, de a rózsaszín ködnek több köze van a valósághoz, mint a feketének...
2018. febr. 24. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!