Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Milyen, melyik nyelvet választ...

Milyen, melyik nyelvet választottad volna a nyelvednek, az anyanyelvednek, ha választhattál volna?

Figyelt kérdés
És miért azt?

2018. febr. 17. 15:54
 1/5 anonim ***** válasza:
90%

Én annak örültem volna a legjobban, ha szüleim közül egyikük angol anyanyelvű lenne, és már gyerekkorom óta tanítottak volna angolul is, és egy másik nyelven is. Tök mindegy, mi lett volna a másik, magyar is teljesen jó, mert szép nyelv.

De ha csak egyet kell választani, akkor csak angol, akármilyen közhelyesnek is tűnik. És azért, mert az életem az internet, és az interneten még mindig a legfontosabb, leghasznosabb nyelv az angol, amivel bármilyen információhoz hozzá lehet férni - és hát nyilván ez könnyebb lenne anyanyelvi szinten, mint másodlagos nyelvként.

2018. febr. 17. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Rendben, és nyelvészeti szempontból? Úgy értem, milyen típusú, milyen felépítésű nyelv tetszik a legjobban?
2018. febr. 17. 16:30
 3/5 anonim ***** válasza:
89%
Én a franciát választanám, mert gyönyörű a hangzása, szeretem a francia akcentust is.
2018. febr. 17. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Angol
2018. febr. 17. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nehéz kérdés. Angol, német, vagy francia. Én úgy gondolom, hogy az angol egy elég racionális válasz, mert nyilván ezt az egész világon beszélik, nagyon sok országban anyanyelvként, és például rengeteg tudományágnak és más területeknek is ez a nyelve. Pl. IT és az Internet.

Utóbbi 2 nyelv viszont számomra sokkal szimpatikusabb, sokkal jobban tetszenek.

2018. febr. 17. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!