Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Kaphatók azért igazgatói...

P.AK kérdése:

Kaphatók azért igazgatói intőt vagy bármit mert üres mappákat csináltam néhány sulis gépre egy . Bat fájlal és az rendszergazda letiltotta a fiókómat?

Figyelt kérdés

2018. febr. 25. 10:45
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen, hiszen szándékos rongálási/rombolási céllal csináltad. Hiába csak egy "ártatlan" tréfa ami nem jár semmivel, csak hajszállal választja el attól hogy egy programkóddal akár káros tevékenységet csinálj, vírust vagy kémprogramot terjessz, megakaszd a gépek működését, terheld a hálózatot vagy ténylegesen kárt okozz az informatikai rendszerben.


Az ilyen esetet nem azért kell megbüntetni, mert valami súlyos dolgot csináltál (hiszen nem történt ilyen), hanem ha rád hagyják büntetlenül az precedense lesz annak hogy ilyet bárki bármikor szabadon megtehet következmények nélkül. Ha tudják hogy te voltál, akkor remek bűnbak és visszatartó erő lehetsz, hogy más meg se próbáljon utánozni téged.

2018. febr. 25. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
de én a saját fiókomra csináltam
2018. febr. 25. 10:55
 3/9 A kérdező kommentje:

Ezt valahogy ki lehetne kerülni , hogy ne kapjak igazgatóit ha kedves az igazgató ?


Osztály legjobb tanulója vagyok valamit befolyásol ez az igazgatói ?

2018. febr. 25. 11:03
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyen büntetések általában a magatartás jegyet befolyásolják, igazgatóival például nem lehetsz kettesnél jobb magatartású. Eléggé ütné magát az a dolog hogy kapsz egy igazgatóit de ötös a magatartásod emellett, elég nagy ellentmondás lenne.


Más következménye általában nincs, csak egy rossz jegy a bizonyítványban - hacsak nem akar az iskola fegyelmi eljárást lefolytatni vagy kirúgni egy diákot.

2018. febr. 25. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Oké

Köszönöm


És szüleimnek , hogy mondjam el ezt??

2018. febr. 25. 11:19
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Én most csak általánosságban válaszoltam dolgokra, hogy mik szoktak történni a legtöbb esetben. A kérdésből nem igazán derült ki konkrét dolog. Például hogy elméleti a kérdés hogy mit kaphatsz vagy konkrétan lebuktál és valami ügy lett belőle. Az sem derült ki hogy milyen szintű kárt csináltál, kinek és hogy kellett helyreállítani a dolgokat, mennyire akasztotta meg a rendes működést.


Így sokféle kimenetele lehet az egésznek.

- lehet nem is tudják hogy te voltál

- lehet tudják, de csak szóbeli figyelmeztetést kapsz

- lehet írásbelit

- lehet még többet

- de az is lehet hogy semmit


A szülőknek viszont nem érdemes hazudni, azt mondd el ami történt. Azt visszacsinálni már nem lehet, de meg kell tanulnod felelősséget vállalni azért amit tettél. Attól hogy jó tanuló vagy, még csinálhatsz hülyeséget.

2018. febr. 25. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

És mennyi arra az eszély , hogy nem tesznek ki?


Az igazgató csak annyit mondott , hogy tudról és hétfőn szeretne velem beszélni!

2018. febr. 25. 12:27
 8/9 anonim ***** válasza:

Ezért nem tesznek ki, az túl súlyos büntetés lenne.

Viszont elgondolkodhatnál, hogy tényleg ezt szeretted volna?

2018. febr. 26. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat , már beszéltem az igazgatóval és ő azt mondta , hogy most nem kapok semmit ! De ha még egyszer megtörténik és a nevemhez fűződik a dolog , akkor kapom az igazgatóit vagy figyelmi eljárás lesz:
2018. febr. 26. 13:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!