Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Valaki lenne szives kijavitani...

Valaki lenne szives kijavitani a fogalmazásom és indokolná mit miért (persze amit lehet)?

Figyelt kérdés

Eléggé kezdő vagyok németből, és próbálok minél többet tanulni, és házi feladatként kaptam ezt.


Hallo. Entschuldigung, dass schreibe Ich viel, doch du kennst mich.

Vor ein paar Monaten einige gut und schlechte dinge passiert, zum Beispiel

Ich lernen begann Synthetizer zu spielen. Genug schwer.

Ich begann lernte mehr und öfter besuchte Ich meine schwester und bruder.

Ganze viel Dinge Ich gelernt seit sommer.

Und plane Ich verkaufe meine zeichnung.

Plötzlich, solch seltsam jeden mann wurde um mich herum. Aber ist egal.

Und Ich auch weiss nicht wie, doch beginne Ich zu alles.

Ich kann nicht sage mehr. Ich hoffe dass dir geht es gut.

Bald wir treffen. Gute nacht!



2018. márc. 1. 18:46
 1/4 anonim ***** válasza:

NEm ártana, ha a magyar szöveget is leírnád, mert több mondat teljesen érthetetlen.


Ami mindenhol hibás: az "ich" nem nagy betü, csak ha azzal kezdödne a mondat.

2018. márc. 1. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Okés. Nem volt sok ötletem, elég fura a szöveget irtam emiatt.


Szia, bocsi, hogy sokat irok, de ismersz.

Pár hónappal ezelőtt történt néhány jó és rossz dolog, például elkezdtem tanulni szintetizátoron játszani. Elég nehéz. Többet kezdtem tanulni, és többször látogatni a nővérem és bátyám. Sok dolot megtanultam nyár óta. És tervezem eladni a rajzaim. Hirtelen olyan furcsa lett körülöttem mindenki. De ez mindegy. És én sem tudom hogy, de elkezdek mindent. Nem tudok többet mondani. Remélem, jól vagy. Hamarosan találkozunk. Jó éjt!

2018. márc. 1. 19:58
 3/4 anonim ***** válasza:

Tartalmilag nem igazán tudnék belőle értelmeset kihozni (csak nagy átalakítással), mert a magyar szöveg sem igazán értelmes. Mármint a megfogalmazás. Miért akartok olyan mondatokat fordítani, amelyek nehezek, nyakatekertek. Tessék átalakítani, egyszerű (max.bővített) mondatokká, és úgy menni fog. Nem gondolnám továbbá, hogy egy német tanár ilyen szöveget ad fel házi feladatként.


De nézzük...(nyelvtanilag)

Hallo, (után vessző, és kisbetűvel kezdjük az első mondatot, illetve kezdenénk, ha nem épp főnévvel indítunk)

Tehát:

Hallo,

Entschuldigung, dass ich viel schreibe (KATI szórend a dass után), aber du kennst mich. (a doch nem jó, mert azt csak tagadó eldöntendő kérdésre adott válaszban használjuk pl. Nem jössz velem? De, megyek.)

Seit ein paar Monaten haben einige guten und schlechten Dingen passiert.

(a vor helyett a seit-ot kell használni, ugyanis a vor az ezelőtt egy időpontban, a seit pedig ezelőtt de folyamatosan tart, vagy tartott egy ideig)

Ich habe zum Beispiel Synthetizer spielen zu lernen begonnen. (jobb a Parfekt és a szórendre figyelj)

Es ist ganz schwer (kompliziert vagy nicht einfach. Minden német mondatba kell ige)

Ich besuche öfter meine Schwester und meinen Bruder. (nem tenném múlt időbe, ugyanis csak pár hónapig látogattad őket gyakrabban?)

Seit Sommer habe ich viel erlenrt.

Ich habe einen Plan, meine Zeichnungen zu verkaufen. (zu+ Infinitivet használhatunk, ha a fő-és mellékmondat alanya megegyezik, és alanyi v.tárgyi mellékmondatról van szó, egyébként dass-Satz kell)

Plötzlich sind alle (jede Menschen) um mich so sonderlich geworden. (szórend)

Das ist mir schnurz und piepe! (Fügyülök rá)

A következő mondatod elég értelmetlen. Arról van szó, hogy eddig lusta voltál sok mindent megtenni, és most sorban intézed őket?

Ich kann mehr/anders nicht sagen. (szórend)

Ich hoffe, geht es dir gut. (szórend)

Wir treffen uns bald! (Bis bald)

(nem hinném, hogy a gute Nacht-ot leírják levél/e-mail végén, mint mi)

2018. márc. 2. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Helló, igen, valami ilyesmire próbáltam vele célozni azzal a mondattal. köszönöm szépen! :)
2018. márc. 2. 15:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!