Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit kezdjek 18 millió forinttal?

Lokki kérdése:

Mit kezdjek 18 millió forinttal?

Figyelt kérdés

28 éves vagyok, külföldön élek. 18 évesen az esküvőm után jöttem ki, a 12 osztályt gimiben végeztem, de nem érettségiztem és semmilyen szakmám nincs, egy üzemben dolgoztam. Angolul (papír nélkül) középfokon beszélek, németül alapfokon. Sajnos a családi körülményeim kényszerítettek a költözésre, az iskola jól ment, mindig kitűnő tanuló voltam és nagyon szerettem tanulni, grafikus, programozó vagy pszichológus szerettem volna lenni.

A külföldi munkával össze tudtam spórolni 18 millió forintot és szeretnénk haza költözni.


Tudnátok valami jó "életvezetési" tanácsot adni, hogy mihez kezdjek?


Sajnos teljesen meg vagyok lőve. Ezzel az összeggel beteljesíthetnénk nejemmel az álmunkat, hogy a Dunakanyarban vehessünk egy gyönyörű kertes házat, de akkor ingázással kéne munkát találnunk, ráadásul papír nélkül nem sokra mennénk az álláspiacon, plusz úgy érzem fizikálisan nehezen bírom már a kőkemény fizikai munkát. Tehát olyan munkahelyet kéne találjak, ami könnyebb fizikai, legjobb esetben számítógépes, irodai.

Vagy költözzünk Pesten albérletbe és érettségi után tanuljak tovább? Nem késtem el azzal ennyi idősen? Esetleg fektessem be valamibe a pénzt, indítsak vállalkozást?


Te mit tennél? Hogyan lehet jelenleg odahaza az álmunkat összehozni a racionalitással?


Köszönöm, ha segítesz egy ötlettel!



2018. márc. 3. 15:38
1 2
 11/13 anonim válasza:
Ha valóban jóval piaci ár alatt tudsz hozzá jutni ahhoz az ingatlanhoz akkor vedd meg majd add el piaci áron vagy kicsivel alatta, hogy hamar elmenjen. Legideálisabb az lenne, ha ezt valaki véghez tudná vinni helyetted Magyarországról így Neked nem kell a munkádat ott hagyni külföldön. Az ingatlanért kapott pénzből pedig vegyél külföldön egy gyönyörű Dunakanyarhoz hasonló helyen egy házat és élvezzétek a nyugalmat és az együtt töltött időt a pároddal. Valószínűleg ez az összeg az előlegre lesz elég csupán de pl ahol én élek miután megvettem a házam olcsóbb a hitel törlesztő havonta mint ha egy szobát bérelnék és ez a saját kertes házam. Valamint ha rengeteg időt tudtok együtt tölteni pároddal ami nagyon jó akkor az azt jelenti, hogy van szabadidőd amit ha szeretnél tudsz arra fordítani, hogy ott képezd magad ahol élsz és akkor ott tudod hagyni a kemény fizikai munkád és találhatsz egy könnyebben végezhető munkát ami valószínűleg anyagilag is megtérül valamint ha már van egy szakmád akkor azon belül van fejlődési lehetőség is. Annyit engedj még meg, hogy ajánlott alaposan utána nézni a jelenlegi helyzetnek Magyarországon. Elkeseritő dolgokat olvasni mindenfelé így én a helyedben nem terveznék vissza költözni. Akárhogy is döntesz sok sikert kívánok!
2018. márc. 4. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim válasza:
Add nekem...
2018. ápr. 18. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:
Én a helyedben be fektetném.Megnézném mi az a piac ami meg is,lerakni hozzá 1 végzetséget uniós páljázat alapján alaptőkével megtámogatva indítani 1 vállaljozást. Szép dolog ha vesztek 1 házat és be teljesűl az álom.És utánna? Ugyan úgy gájáztok? Akkor már magatoknak dolgozzatok és keressetek.
2018. máj. 2. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!