Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Boltba (spar, aldi, elektronik...

Boltba (spar, aldi, elektronikai, etc) lehet-e mezítláb vásárolni? Vagy kifőzdébe így bemenni?

Figyelt kérdés
Leszámítva a beszólogatókat, van rá valami jogszabály ami tiltja ezt? Tudom, a házirend tilthatja, de az csak akkor érvényes, ha jól látható és elérhető helyen van a vásárló térbe való belépés előtt.

2018. márc. 10. 16:14
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
28%

Azért tiltják, mert balesetveszélyes. Akkor sem engednek be, ha balhézol, vagy kéred a panaszkönyvet(ebben az esetben oda sem adják)


Hogy miért balesetveszélyes? Nos a kérdésedből egyértelmű, hogy még soha nem volt munkahelyed, ahol kioktattak volna.

Kérdezz csak meg egy árufeltöltőt...az vágja.

2018. márc. 10. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Az élet is veszélyes, mégsem tiltják az "előállítását". Húzz a marhaságaiddal egy másik topikba, s kötekedj azzal aki ezt kérte. Nem ez volt a kérdés, hogy mi a véleményed a mzítlábazásról és szerinted mit kéne vele kezdeni, hanem ami a címben szerepel kisfiam!
2018. márc. 10. 18:49
 3/14 anonim ***** válasza:
96%

Engem küldtek már ki több boltból, mert nem volt rajtam cipő, ilyenkor általában nem megyek vissza egy jó darabig. Ha a hely tulaja úgy véli, ezzel jobban jár, lelke rajta. Nem vagyok én hittérítő, helyből meg van elég.


A balesetveszélyesség elég jó indok, javasolnám is, hogy a papucsokat, balerinákat stb. is tiltsák ki, és csak acélbetétes munkavédelmi cipőben lehessen vásárolni menni. Egyébként nem sok értelme van a dolognak, hiszen alulról a legritkább esetben esik bármi is a vásárló lábára. :D Valódi, üzemi jellegű, targoncás árufeltöltés nyitvatartási időben a METRO-kban zajlik, érdekes módon onnan még nem küldtek ki soha.


Amúgy én ezekre a felsorolt helyekre már szinte mind mentem be nyáron mezítláb. Kocsiból kiszáll, papucsot elfelejt, minek az? Ez nem illegális, se nem illetlen. Félmeztelenül pl. nem mennék be ugyanoda. Sokan nagyon összekeverik ezeket a dolgokat.

2018. márc. 11. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Szerintem se illegális, tulaj/üzletvezető sose jött még oda ezzel, mindig csak a biztonságiak, kiküldésig még ők se jutottak, csak a minap az egyik ilyen benyögött hogy törvény van rá, gondoltam megkérdezem hátha valaki tud pontosat.

De én is abban a tudatban élek hogy törvény nincs rá, csak a házirend dolog amit leírtam a kérdés alatt. És így van, nincs benne semmi sértő, nyáron/sietségbe az ember nem mindig kap fel lábbelit. A baleset-veszélyességről meg igen, nem értem mi közük hozzá, az én felelősségem hogy mibe dugom a lábamat nem? Vagy ha orrabuksz a lépcsőn akkor pereled a készítőt, hogy miért tette oda? xD

2018. márc. 11. 19:10
 5/14 anonim ***** válasza:
Nincs rá törvény
2018. márc. 12. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
100%
Vízparton, nyaraláskor ahol csak lehet, egész nap mezítláb vagyok. Élvezem a szabadságot. Vásárolni is voltam már így. pl. Balatonfüreden az ALDI-ban. Nem küldtek el.
2018. márc. 17. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
100%

Semmilyen jogszabály nem írja elő a lábbeli viselését, sem az utcán, sem az üzletekben, sem járműveken.

Én mezítláb szoktam vásárolni, néha még télen is, így tömegközlekedem, soha sehonnan nem küldtek még ki.

Próbálták volna csak meg. :)

Jól a pofájukba röhögtem volna. Megmondtam volna: húzzon fel kettőt, egyiket a nevemben.

Ha nagyon pattogott volna, tájékoztattam volna a jogaikról: jogukban áll rendőrt hívni.

Mert a biztonsági őr sem nyúlhat az emberhez ilyen ürügynél.

A rendőrség pedig elküldte volna őket....


Ha valamelyik szuperintelligens eladó azzal állna elő, jogszabályt tiltja, kérdezd meg melyik?!

Fog nézni, mint a moziban.


Az egyenlő bánásmódról és az esélyegyenlőség előmozdításáról szóló 2003. évi CXXV. törvény 8. §-a tiltja a hátrányos megkülönböztetést ilyen alapon, tehát kiküldést a lábbeli hiánya miatt.


Szerintem házirend sem tilthatja, még akkor sem ha jól látható helyen van.

A mezítláb járás hozzátartozik az öltözék megválasztásának szabadságához, a szabadsághoz való alkotmányos jog része.


A balesetveszély ostobaság, aki mondjuk erősáramú villanyszerelőként dolgozik ahol szakmai szabály írja elő a szigetelt cipőt, ott indok lehet.


Félmeztelenség más lapra tartozik.

2018. júl. 28. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
100%

Az általam hivatkozott törvényben nincs a mezítláb járás konkrétan említve, beletartozik az "egyéb helyzete, tulajdonsága vagy jellemzője" csoportba.


És alapelv: minden szabad ami nem tilos.

2018. júl. 28. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Én voltam már sok helyen mezítláb, volt aki beszólt érte (és azt le kell tojni) de nem dobtak ki ^^
2018. júl. 28. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Az én tapasztalatom szerint ezek nem nyílt konfrontációk.


Megkérnek szépen, hogy menj ki, vagy még azt sem, csak jelzik, hogy "ugyan engem nem zavar, de ...". Ez után jön pl. hogy a biztonsági őrök főnöke utasításba adta stb. Semmi jogszabályi vagy belső utasításra való hivatkozás, "csak úgy". Amire aztán vagy odafigyelsz vagy nem. Testi kontaktus még soha nem történt velem.


A kifüggesztett házirend sem lenne egyébként automatikusan elég, mert ha nem tudja kellően indokolni, miért korlátozza az egyéni szabadságjogaidat egy magánvállalkozás, nagyon kellemetlen helyzetben találhatja magát.

2018. aug. 11. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!