Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Más is tapasztal efféle...

Más is tapasztal efféle érzékcsalódást?

Figyelt kérdés

Nem tudom, hogyan fogalmazzam meg érthetően. Aki át szokta élni, az tudja miről beszélek, aki nem, annak hiába magyaráznám.

Szóval más kiskorom óta észrevettem, hogy bárhol vagyok, akár otthon, akár óvodában, vagy iskolában, olyan, mint ha az adott helynek "kétféle állása" lenne. Tehát ugyanott vagyok, de az egyik pillanatban ilyen, a másikban olyan a hely. Mint ha valahogy máshol lenne, mint előtte. Ez általában magától szokott váltakozni, de időnként én is tudom befolyásolni. Fontos még, hogy csak A és B pozíció van, harmadik nincs. (Remélem, nagyjából érthető.) :)



2018. márc. 16. 15:39
 1/4 anonim ***** válasza:
Valamennyire értem mire gondolsz, és én is szoktam ilyet tapasztalni. Talán azért lehet, mert a környezeted megfigyelését két módon éled meg, egyszer külső szemlélőként, aztán pedig úgy is, hogy benne vagy, tehát magaddal együtt értelmezed, érzésekkel, gondolatokkal társítva.
2018. márc. 16. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nem biztos, hogy ugyanarra gondolunk. Mindkét esetben belülről szemlélem a környezetem és így szokott váltakozni. Talán még az is lényeges, hogy az egyik nagyjából alapállapotnak tekinthető, az esetek 90% százalékában ezt tapasztalom és a másik csak ritkán jön elő (pedig utóbbi a kellemesebb, de lehet, hogy csak azért, mert szokatlanabb).

(Csak a rend kedvéért: nem használok tudatmódosítókat.) :)

2018. márc. 16. 18:46
 3/4 anonim ***** válasza:

Ez a dejavu érzéshez kapcsolódhat, és a lényege az, hogy a 2 szemed által látott képet más sebességgel dolgozza fel az agy.

Orvost kérdezz.

2018. márc. 18. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 csatrad ***** válasza:

nekem elosszor az jutott eszembe, hogy almodsz a helyrol es mivel az agy sok infot emlekbol helyettesit be, lehet az almodt kepekbe is belenyul ehez.

amugy jah, ha nem mukodsz rendesen akkor haziorvos o majd beutal valahova.

2018. okt. 24. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!