Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Titeket nem zavar, hogy más...

Titeket nem zavar, hogy más (akinek több pénze van) az életből szebb dolgokat tapasztal meg?

Figyelt kérdés

Én nem arról beszélek ,hogy boldogabbak mint a kevésbé gazdagok,csak arról,hogy csak azáltal ,hogy nekik több pénzük van az élet legszebb oldalára is betekintést nyerhetnek.

Utazások,autók,ruhák,ékszerek,éttermek mindezt a legjobb helyeken,a legjobb minőségben.

Nem tartom magamat egy irigy embernek,de nem kezelem magamban jol ezeket a dolgokat.



2014. júl. 3. 18:17
 1/10 anonim ***** válasza:
de kicsit irigy vagyok én is
2014. júl. 3. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nem szokott hiányérzetem lenni, nem vagyok irigy sem.

Vannak dolgok amik engem tesznek boldoggá és azoknak ehhez semmi köze. Ha valakinek attól lesz jobb az élete, hogy drága ékszert hordhat, meg fullos autoval járkálhat, hát legyen...

2014. júl. 3. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Minden nézőpont kérdése.
2014. júl. 3. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Az utolsó jól mondja, nézőpont. Ha téged ezek érdekelnek, akkor tanulj, dolgozz keményen, hogy neked is megadasson a lehetőség később. Én például nem szoktam eljutni utazni, autónk sincs, nem járunk étterembe, de nem igazán zavar hogy másnak van rálehetősége.
2014. júl. 3. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem zavar, hogy másnak van pénze. Nekem nem kéne sok pénz, csak hogy vegyek egy szép családi házat meg hozzá pár dolgot. Onnantól meg boldogan eléldegélnék a fizetésemből, nem kéne kidobni a pénzt hitelekre meg albérletre. Igazából, ha jelentősen több pénzem lenne, akkor osztogatnám, segélyszervezeteknek adnám, segítenék vele másoknak. Engem egy olyan dolog sem érdekel, mint amiket felsoroltál. Jól írták, hogy ez nézőpont függő.
2014. júl. 4. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ez teljesen relativ.

Sok emberrel az a baj, hogy sosem elégszik meg azzal amije van, mindig többet akar. Nem tudja értékelni a dolgait. Valakinek az igényeit kielégitheti egy vásárlás, utazás, van akit nem. Persze, mindenkit földob egy kicsit... :)

Egy szegény azt gondolja, akkor lenne jobb, ha gazadag lenne. Egy gazdag pedig azt, hogy ha szegény lenne, akkor élvezné az életét, mert akkor egyszerübben élhetne (nem kellene vállalatot vezetnie stb).

2014. júl. 5. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
igen, irigy vagyok, nagyon. Orvosira jártam egy nagyon jó egyetemre, de nem volt pénzem tovább "finanszírozni" a költségeimet, így fel kellett adnom az álmom. A pénzes "barátaim" benn maradtak és ezt az orrom alá is dörgölik.
2014. júl. 6. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Utolsó: Diákhitel?
2014. júl. 6. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Leginkább arra gondoltam,hogy az aki megengedheti magának,egy évben akár többször is elmehet világot látni a szeretteivel,megadhat nekik mindent.

Nem elkényeztetésre gondolok,nem burzsuj ,nyálgép csemeték felneveléséről beszélek,hanem arról,hogy ha az embernek pénze van,akkor kinyílik előtte a világ,és tartalmas időt tud eltölteni.

A legtöbb jó programhoz pénz kell.

2014. júl. 21. 16:17
 10/10 anonim válasza:

A jólét megélése roppant szubjektív. A létező legjobb körülményekben, gondtalan anyagi helyzetben, távoli utazásokon és palotában is lehet boldogtalannak lenni.

Személyes karakter jegyek, preferenciák- és ezek velünk születettek- határozzák meg a testi-pszichés jólétet, amelyhez pénz nem kell. Lehet irigyelni pillanatokra egy-egy ember aktuális gazdagságát, de a sorsát semmiképpen.

2014. júl. 28. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!