Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Érdemes naplót vezetni?

Érdemes naplót vezetni?

Figyelt kérdés
Ha igen telefonon, vagy rendes napló? Melyiknek mik a hátrányi, előnyei?
2018. márc. 21. 18:33
 1/7 anonim válasza:
Én 1997-ben kezdtem el naplót vezetni, nem minden nap, de néha leírtam, hogy mik történtek velem. Nem mondom, hogy "érdemes", mert nem sok haszna van, de tök jó móka visszaolvasni amiket tinikoromban írtam. :) Persze vezethetsz naplót hasznosabb dolgokról is, pl valamilyen kreatív hobbival kapcsolatosan, de az enyém nem ilyen. Régen "rendes" naplóba írtam de 2005-ben áttértem egy privát Livejournal-ra (azaz nem osztom meg, csak én látom), azóta is szoktam oda írogatni évente néhány alkalommal. Az utóbbi azért hasznosabb, mert nem foglal helyet a fiókban és csak te férsz hozzá, mert jelszóval van védve. Telefonon még nem vezettem naplót, azt nem tudom, hogy működik.
2018. márc. 21. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szerintem igen, nem véletlen, hogy minden nagy író írt naplót. Fontos az önismerethez, ahhoz hogy az érzéseid kifejezd, ezáltal jobban megérted a saját élményeid, a téged ért hatásokat, mindez fontos nagyon. És papírra(füzetbe) töltőtollal - ez bonyolult, nem megyek bele, de személyiséged fejlődése szempontjából így a leghasznosabb, így a legépítőbb. Rajzolgass is bele bátran, a tied, nem kell arra gondolni más mit szól hozzá, ez csak a Tied! És még egy: naponta, napi ritmusban jó - minden nap ~5-10perc, vagy csak pár perc és néhány odavetett szó - lehetőleg ugyanakkor.

- hamar érzeni fogod a jó hatását!

2018. márc. 21. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 TappancsMancs ***** válasza:
Nem.
2018. márc. 21. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
nem. Legbensőbb gondolataidat írod le, pont amiatt mert nincs kivel megosztani. S aztán aggódhatsz hogy valaki elolvassa.
2018. márc. 23. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Szerintem érdemes, mert így később jó lesz visszaolvasni a régi önmagadat
2018. márc. 31. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
a #2 miatt érdemes - a lelki-szellemi fejlődés miatt. Jó lenne, ha más nem olvasná - de ha nem teljesen biztos, akkor a legbensőbb titkokat nem kell leírni. Azt hogy egy színházi élmény milyen hatással volt rád, vagy hogy mit olvastál, gondoltál éreztél aznap, az meg igazán csak neked fontos, nem fogják kutakodva olvasni.
2018. márc. 31. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Pár dolog a naplóírásról, meg saját tapasztalat :)

[link]

2018. máj. 10. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!