Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Érdemes e kiadás bevétel féle...

I$TV@N kérdése:

Érdemes e kiadás bevétel féle listát vezetni, vagy nem?

Figyelt kérdés
2018. febr. 2. 20:53
1 2
 1/12 anonim válasza:
82%
Azt mindig érdemes, de nem mindenki érzi szükségesnek, illetve van türelme hozzá.
2018. febr. 2. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
82%
Én vezetek! Szeretem átlátni a pénzügyeim
2018. febr. 2. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem erdemes, igy atlathatobb, mibol lehet gazdalkodni. Jah es kb vagy napi 1-2 p, vagy heti 1x 10 kb
2018. febr. 2. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
65%
Igen mindenképp érdemes,én csak azért nem csinálom,mert kikészítene ha látnám hónap végén,hogy mennyit költöttem...😓
2018. febr. 2. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
76%
Érdemes, mert ha jön az "úristen hova tűnt 20 ezer forint!?" akkor meg tudod nézni, hogy hova.
2018. febr. 2. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
100%
A férjemmel vezetünk. És minden hónap végén át tudjuk látni a költségeket. Minden egyes hónap után egyre pozitívabb jön ki mivel atlatjuk hogy ez vagy az fölösleges
2018. febr. 2. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
30%

Szerintem mindenképp érdemes.


Nem azt mondom, hogy "ma vettem 2 cukrot 100 Forintért" szinten, de nagyobb kiadásokat összegezve hasznos lehet.


Én például excelben vezetem, sima összegzésekkel, semmi sallanggal, az alábbi módon:

- Havi fizetés

- Plusz bevételek (mögötte megjegyzés, mi, honnan)

- Megtakarítások (Lekötött pénzek, tételesen) és kontrollként ide írom a készpénz/bankkártya mennyiséget is.


Ezek után jönnek negatív előjellel a kiadások:

- Vegyes kiadások, kis megjegyzésekkel (telefon, nagyobb utazás, tanfolyamok, jegyek). Ezek az esetleges, nagyobb összegű kiadások.

- Fix kiadások, Albérlet, buszbérlet

- Havi bevásárlás. Ezt nem tartom teljesen nyilván, csak a fentebbi bevétel-meglévő-ismert kiadások alapján számol egy havi átlagot, ebben benne van a napi szintű költekezés.


Illetve alul vannak az összegzők:

- Bevételek (az összes eddig mért bevételem 2 év alatt)

- Megtakarítások (Banki lekötés, készpénz, tehát a meglévő pénzem összesen)

- Kiadások, külön az eseti - havi és napi szintű hármas.


És ezeket százalékosan is kimutatom, így látom hogy arányaiban mennyi megy el.

2018. febr. 3. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
30%
Mondjuk az én rendszerem olyan embereknek való, mint én. Költöm is a pénzt, nem sajnálom megvenni azt, amit tényleg akarok, nem sajnálom magamtól az élményeket, és simán rendelek pizzát heti többször vagy veszek édességeket. Viszont összességben tudom kontrollálni a kiadásokat.
2018. febr. 3. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
58%

Viszont a napi szintű, pontos vezetés is felnyithatja az ember szemét. Mert innen egy kis kóla, onnan egy kis kávé, ott egy szelet csoki. Kiad az ember apránként összegeket, amiket utána megérez a pénztárcáján.


Ha csak összeszámolom, hány "kész" kávét, energiaitalt, kólát ittam meg. Ez mind csak méreg és 3-400 forint/alkalom. Szerintem havi szinten 10 ezret meg tudnék spórolni csak egy kis odafigyeléssel. Egy év alatt az egy jobb fajta telefon ára. Vagy 2 havi albérlet.

2018. febr. 3. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
57%
Mindenképpen érdemes. Én éveken keresztül vezettem (telefonos appal, nekem ez egyszerűbb volt, csak azért nem fogom otthon benyomni a gépet hogy az excellel nyomuljak), aztán amikor a párommal közös számlánk lett abbahagytam, mert ő nem volt hajlandó ezzel foglalkozni. Így ma leredukáltam annyira a folyamatot, hogy minden hónapban fizu napján felírom az aktuális egyenleget és kiszámolom, hogy mennyi a megtakarítás előző hónaphoz képest. De én alapból spórolós vagyok, nekem nem kell hónapokon keresztül látnom, hogy "úristen havi több ezret költök péksütire" hogy meg tudjam állni a költekezést.
2018. febr. 3. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!