Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » DIÁKMUNKA! Azt olvastam, hogy...

DIÁKMUNKA! Azt olvastam, hogy nyáron 15 éves kortól is lehet (szülői beleegyezéssel) dolgozni. Valaki ebben tud segíteni? Többi lent:

Figyelt kérdés

Május 12-én töltöm a 15. Életévemet és nyárra szeretnék egy kis zsebpénzt.

Sok helyen kerestem,de mindenhol kb csak 16+

Viszont olvastam,hogy 15 éves kórtól is lehet.

Fontos lenne,hogy néhány dolgot aki tud elmondana erről? Esetleg linkek.

Köszönöm!



2018. márc. 24. 21:26
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem tudom hogyan kerestél? Munka 15 évesen beírására első találat a FÜRGEDIÁK ISKOLASZÖVETKEZET, aminek főoldalán az első mondat: „Amennyiben kedvet kaptál a munkához és elmúltál 15 éves, jó helyen jársz, itt on-line regisztrálhatsz”.
2018. márc. 25. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Tudom. De minden munkának saját korhatára van.. és sehol se látok olyat aminél a korhatár 15+
2018. márc. 25. 09:27
 3/4 anonim ***** válasza:

Aki májusában be fogja tölteni a 15. életévét, az általában nyárra már elvégzi az általános iskolát. [link]


Itt nincs életkori kötöttség írva: [link] [link]


Nagyrészt 18 éven felülieket foglakoztatnak, mert rájuk már nem vonatkoznak a teljeskörű alkalmazásukat korlátozó rendelkezések.

Utána csak 16 éven felülieket, mert őket tanév közben is tudják alkalmazni.

És hát, nagyon elvétve csak 15 éven felülieket.


Intézményesített helyeken nehéz lesz találnod, hacsak nem laksz éppen ott, ahol adódik egy-egy. Ez, szerencse dolga. Vannak munkahelyek, ahol létszámhiány miatt alkalmaznak diákokat, vannak, ahol különböző érdekeltségek miatt. Hogy az milyen munka (felkészültség igény, anyagi felelősség-, vagy például munkaidő beosztás szempontjából), behatárolja az alsó korhatárt is.

Ha nincs módod ismeretségi körben ilyen munkához jutni, akkor majdnem nulla az esélyed.

2018. márc. 26. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Budapesti vagyok,és igaziból bármilyen egyszerű szórólapozáshoz is a 16+ van oda írva.
2018. márc. 26. 19:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!