Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi értelme van a doktori...

Mi értelme van a doktori titulus viselésének?

Figyelt kérdés
Magyarázható bármilyen logikus eszmefuttatásal a "dr." viselése, vagy csupán kérkedésre jó? Le tudnátok írni egy olyan helyzetet, amelyben racionális okok indokolják a "plusz két betűt"?

2018. márc. 28. 19:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
40%
Ha lenne barmi fogalmad rola mivel jar egy doktori cim megszerzese, nem kerdeznel ilyet. De mivel csak egy tudatlan es tanulatlan proli vagy, fogadd el hogy ha megszerezte, akkor viselheti a neve elott, ennyi.
2018. márc. 28. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
46%
Kórházban jelölheti, ki doktor, ki meg csak ápoló pl. Ügyvédi irodában, hogy ki végzett jogász, ki meg csak valami asszisztens.
2018. márc. 28. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
43%
A PhD doktori fokozatot nem szokás annyira használni. Max ha már sokat leraktál az asztalra. Egy kis frissen végzett postdoc még kölyök a pályán. A kirívóan nehéz területeken is, mint idegtudomány, ahol durvák a követelmények.
2018. márc. 28. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

#1 Megnevettetsz. Viszont fején találtad a szöget! Nincs doktori címem és soha nem is lesz. A doktori fokozattól viszont 1-2 év választ el. Akadémiai szférában dolgozom és látok néhány dolgot ezzel kapcsolatban... A többit a fantáziádra bízom. "...ha megszerezte, akkor viselheti..." Kemény vagy! :D


#2 Nyilván igazad van. A kérdés már csak az, ha te a kórházban látod, hogy ki orvos és ki csak ápoló, az milyen praktikus előnyökkel jár? Jelent bármilyen előnyt azon túl, hogy egy orvos a doktori címének lobogtatásával hangsúlyozza, ő nem csupán egy ápoló? Nem rossz indulatból kötekszem, tényleg csak egy olyan magyarázatra vagyok kíváncsi, ami nem inog meg az egyszerű logika talaján.


#3 Szintén igazad van. Ám a két betű viselésére való jogosultság független az asztalra pakolás mértékétől. És egyébként is, a szakma nagyon jól tudja, hogy mennyit tettél le az asztalra vagy mennyit nem, a laikusoknak (a proliknak - igaz, "első"?) mindenképp mutogatni kellENE ezt? A kérdés persze költői. A tapasztalatom egyébként ellenkezik az általad megkezdett logikával. Legjobban a jogászok és orvosok, őket követve az (fokozattal rendelkező) adjunktusok és docensek, végül az egyetemi tanárok szeretnek leginkább kérkedni mindenféle "betűkkel". A professzor barátaim és a komoly kutatóintézetekben dolgozó kollégáim aligha doktorkodnak, jogász ismerőseim azonban szép számmal festik fel a Facebookra is, hogy ők doktorok, annak ellenére, hogy az oldal szándékosan nem biztosít erre lehetőséget.

2018. márc. 28. 21:21
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Ezt mondtam én is. A komoly tudományos területen nem kérkedik senki. A kutatócsoportban több nagytudású külflödről hazajött senior kutató van és egyik sem úgy mutatkozott be.


Aki viszont tényleg régóta van a pályán az simán használja.


Végülis nekem mindegy, használja aki akarja, hiszen kiérdemelte... a foglalkozásdoktori címet is. Ez csak egy hagyomány, engem végtelenül hidegen hagy :D


Mondjuk a PhD mellett nincs is időm ilyeneken agyalni :)

2018. márc. 28. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Egy-két szakma kivételével teljesen haszontalan a használata. Pl.: Én egyátalán nem bánom ha az orvosom a korházban doktorként mutatkozik be, de ugyan ezt mondjuk egy informatikusnál már felvágásnak tekinteném.
2018. márc. 29. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
82%

Én amikor 10 éve megszereztem a doktori címet, akkor bevezettettem a személyimbe. Eszembe sem jutott, hogy miért NE tegyem?

Van ellene érv?

Nyilván bemutatkozáskor nem használom.

2018. márc. 30. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem van foglalkozásdoktorim és PhD doktori tudományos fokozatom is. A habilitáció közel van, és remélem, leszek DSc is. Tudományterülettől is függ, nálunk a publikációknál feltüntetjük a PhD-t, az egyetemen külön nincs odaírva a nevünkhöz a honlapon, az MTA kutatóintézetben viszont szerepel (nem a névnél, egy külön rubrikában). Nyilván tudományos berkekben közismert tény, hogy adjunktustól felfelé mindenkinek van tudományos fokozata. Bemutatkozáskor nem mondom senkinek, max. az olyan orvosnál, aki nem ismer, vagy ha olyan tanszékre telefonálok, ahol nem ismernek (itt illik mondani a titulust is: Dr. X.Y. adjunktus/tud. munkatárs; Dr. W. Q. docens/tud. főmunkatárs). Úrhatnám ország, muszáj. A foglalkozásdoktorok azért használják szerintem (nyilván pácienssel, ügyféllel "szemben", mert ez a szokás, hogy érezzék, hogy ő orvos/ügyvéd stb.
2018. márc. 31. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
adjunktustól felfelé=adjunktustól (és attól felfelé), de egyes esetekben akár tanársegédnek is (mert pl. valamiért nem léptették még elő)
2018. márc. 31. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

#7, most már nem az van, hogy új személyit kell csináltatni eleve, ha megvan a fokozat?


Lehet tévedek... amúgy teljesen normális, én is befogom vezettetni ha fokozatot szerzek.

Ezzel nem kérkedik senki, es tudományos területen alapnak számít, szóval sok értelme nincs kihangsúlyozni.

2018. márc. 31. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!