Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Akkor is át kell adni az...

Akkor is át kell adni az öregeknek a helyet a buszon, ha körülöttem szinte minden szék üres?

Figyelt kérdés
Gyakran kerülök olyan helyzetbe a buszon, hogy mellém áll egy 70 év körüli néni vagy bácsi, alig vannak a buszon, még egy csomó szabad hely van, de mintha azt várná, hogy engedjem leülni. én nem szoktam, persze akkor igen, ha máshol nincs hely, de ilyen helyzetbe nem. ti hogy szoktátok?
2010. jún. 11. 10:28
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

ilyen helyzetben hogy ha van még szabad hely akkor nem kötelességed átadni a hylet sztem... hiszen ott van a többi hely, ne várja el semelyik öreg tőlem hogy felálljak ha le tud máshova is ülni...na azért ezt már nem

(természetesen ha nincs hely akkor átadom, de csak akkor)

2010. jún. 11. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
100%
Ilyen nekem is volt, hogy direkt együléses helyre ültem, meg még volt is egy csomó szabad hely, és körbevett v 3 öreg, és még ott el is kezdték mondani h a kislány nem adja át a helyét az idős néninek? Akkor nem csak engem tudnak megtalálni ezek a nyuggerek. Persze átadtam neki nagy széles vigyorral, nehogy ott haljon már meg,persze semmi köszönöm.. de amikor még azután is folytatták, h "ezek a mai fiatalok..." , már az egész busz rajtuk nevetett... Szerintem az ilyen szánalmas. Tisztelem én az öregeket, de túlzásba nem kell esni.
2010. jún. 11. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Én azt birom,hogy tolakodnó,lökdösödni mindig van erejük,de ha két megállót kell állni akkor már lihegnek a füledbe,szenvednek látványosan és jön az "ezek a mai fiatalok".. persze tisztelet a kivételnek.
2010. jún. 11. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nyilván ilyenkor már a látásuk sem az igazi...:)
2010. jún. 11. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ha nem szimpatikus az idős ember, nem adom át a helyet. Ezzel el is van intézve.
2010. jún. 11. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Semmilyen helyzetben nem vagy köteles átadni a helyedet, a kedvezményeket tekintve valószínűleg még többet is fizettél a buszjegyért.
2010. jún. 11. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat =)
2010. jún. 11. 13:27
 8/10 anonim ***** válasza:
58%
Én nem azért fizetek havi 4ezret, hogy ne üljek a táskával, a vizemmel és esetleg még egy szatyorral a kezemben... Nem tudom tisztelni az öregeket már. Nekem bezzeg, amikor gipszbe volt a kezem/lában, vagy 2 utazótáska volt nálam, senki nem adta át a helyet, de ezen nem is csodálkozok. Én sem vagyok köteles másoknak ugrálni. Lehet szitkozódni, nem érdekel. Unom már, hogy majdnem ingyen utaznak, fellöknek, lábujjat törnek, körömcipőben futnak rúzzsal a szájukon, de adjam át a helyem... Ha 20évesnek érzi magát, viselkedjen is úgy!
2010. jún. 11. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
köteles vagy átadni és átülni egy másik helyre :D
2010. jún. 14. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Egy frászt köteles, erre nincs semmilyen jogszabály. Az illem meg tabu, hisz mindenkinek más.
2010. jún. 14. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!