Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan készüljek fel a karácso...

Hogyan készüljek fel a karácsonyra, illetve a decemberi hónapra?

Figyelt kérdés
Egy éve vagyok együtt a párommal most december végére január elejére várjuk az első babát.Kérdesem az lenne ki hogyan készül erre a hónapra?Nekünk ez az első igazi karácsonyunk együtt és szeretném ha minden jó lenne ételt italt dekorációt(persze minél olcsóbban) beleszámítva.Minden ötlet érdekel.
2007. nov. 28. 22:40
 1/2 anonim ***** válasza:
82%
Hát én nemvagyok egy nagy karácsony -fan, de azt tudom, hogy ha valamit nagyon görcsösen túl akartok szervezni, az általában nem jól sül el. Szerintem nem kell akkora feneket keríteni neki. Hacsak nem vagytok kereskedők, mert akkor ez a ti ünnepetek. ;-))
2007. nov. 29. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
90%

Annyiban igazat adok az előttem szólónak, hogy nem kell túlszervezni. Készülődni viszont jó, ráhanglódsz az ünnepre, ünnepi hangulatba kerülhetsz már hetekkel előre. Mivel a babavárás finisében fogtok ünnepelni, azt javaslom, amit tudsz, csinálj meg jóelőre, ne akkor kelljen a legtöbb dologgal foglalkoznod, főleg, hogy már nem is tesz jót a túlzott nyüzsgés. Én is nekilátok most, az én fiam 1 éves, mellette sem tudok az utolsó pillanatban csinálni mindent, mert nem akarom, hogy az ünnep alkalmából nélkülöznie kelljen engem. Már most díszítsd fel a lakást, ablakdíszekkel, ajtódísszel, asztalidísz, stb. Amilyen ételt és süteményt tudsz, készítsd el előre és fagyaszd le! Én például a töltött káposztát napokon belül megcsinálom és megy a fagyasztóba. Ha olyan menüt találsz ki, ami jól fagyaszható, akkor sok gondot leveszel a válladról. Persze a rántott halat muszáj frissen megcsinálni. Sok olyan karácsonyi süteményreceptet is találsz a neten, amit akár hetekkel előre is elkészíthetsz, némelyik mézesnek pl. jót is tesz, ha áll egy ideig, addigra megpuhul. Ha sikerül sok dolgot előre megcsinálnod, az ünnep napjaiban csak a friss dolgok maradnak (meg persze a fa felállítása, de ezt gondolom, rábízod a párodra, utolsó idős terhesen nem neked kellene csinálni).

Arra is készülj fel időben, hogy ne kelljen kapkodni, ha az ünnep alkalmából megérkezik a babátok! Készítsd össze jóelőre a kórházi cuccokat!

Ha nem sok munkát hagysz a végére, marad időtök élvezni az ünnepet! Boldog, békés, szeretetteljes ünnepeket kívánok Nektek!

2007. nov. 29. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!