Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miből áll/ hogyan zajlik egy...

Miből áll/ hogyan zajlik egy diákmunkás betanítása a McDonald's- ban?

Figyelt kérdés

Holnap kezdek a mekibe, mint diákmunkás.

Úgy tudom hogy első nap sajtburgert és BigMac- et kell csinálni egész nap meg lehet hogy mèg az utána lèvő napokban is..

De én szívesebben tanulnék be/ dolgoznék kasszásnak.

Ha a konyhán kezdek az azt jenti hogy ott is maradok?



2018. ápr. 8. 18:26
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia! Valószínűleg már túl vagy az első napodon, remélem jól telt. Sok mekiben bevett szokás, hogy az új dolgozók konyhán kezdik, azzal a jelszóval, hogy "mire kasszába érsz, és a vendég megkérdezi mi van a szendvicsében, tudj rá válaszolni". Ez a rendszer igazából sok esetben nem is csak ezért van, hanem mert ha több mindent tudsz, egy műszak alatt is, meg beosztás szerint is át tudnak tenni egyik pályáról a másikra, ha esetleg egyik területen kevesebb az ember, értsd: műszak közben éppen kasszázol, szolgálod a vendéget, de nagy a forgalom és konyhán a normál oldalon (ahol te is kezdted) épp 2 ember van csak, akkor ilyenkor megkérhet a műszakvezető, hogy rendelés befejezése után gyere be konyhára, mert szükség van rád. Beosztás szerint pedig variálható is vagy, mert be tudnak osztani mindkét pályára, ha éppen kevés kasszás van aznap, akkor te kasszázni fogsz, mert konyhás van épp elég. Az, hogy a konyhán kezded, nem jelenti azt, hogy ott is maradsz, szerintem az lesz, hogy először a normál oldalon megtanulsz teljesen zsemlét pirítani, dresszingelni, grillezni, ki oktatnak bop oldalra, és utána mehetsz kasszába.


És még valami: Szerintem NE akarj kasszázni! Én kasszás vagyok egy pesti mekiben, mesélek:)


Mai napom: A nagyképű kis diákoknak megjöttek a kis fizetéseik. A kis drágák olyan nagy arccal fizettek egész délután a 10,- és 20 ezresekkel, mintha ők lennének az Atya úristenek. Felváltatták a nagy pénzeket egy-egy fagyival, nekem pedig se apróm, se ezresem nem volt a végére.

Este 9.40-kor végeztem volna. Csak VOLNA, mert nem maradt volna kasszás, ha én eljöttem volna. Persze engem meg nem kérdeztek arról, hogy akarok-e maradni, de mindegy, túl éltem. Aztan 22.00 után pár perccel végeztem a kasszazassal, de csak azzal. Ugyanis utána meg le kellett számoljam az egész napi forgalmat, lol. Miközben a konyhasok már egyből mehettek is. És ez van minden nap. Úgyhogy örülj a konyhának :)

2018. ápr. 10. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 csatrad ***** válasza:
Akkor meseljek arrol, mikor a jegkorcsolya vilagbajnoksagon 3 busz beallt a mekinkbe es 9es rotaban kellet sutnom a hust ugy, hogy annyi idom nem volt kb 7 oran keresztul, hogy felnezzek az orara. Azt se tudom mi tortent az ido kozben szentem megmuthettek volna azt se vettem volna eszre ugy kellett tolni az ipart.
2018. jún. 20. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!