Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szerintetek nagy baj?

Válasz01ado kérdése:

Szerintetek nagy baj?

Figyelt kérdés

Szerintetek az nagy baj ha egy tanárba estem bele ...mármint ezt ne ugy értsétek hogy nekimentem vagy valami ...hanem ugy hogy ...belestem ...aki érti mire gondolog attol kaphatnék egy választ ?

Elöre is köszi ...

viola



2018. ápr. 9. 17:54
 1/5 anonim ***** válasza:

Szinte mindenkivel előfordul fiatal korában hogy rajong valaki iránt akit nem érhet el. Nem baj az sem ha szerelmes vagy a tanárodba, csak tudd a helyén kezelni a dolgot és legyél tisztában azzal hogy ha te gyerek vagy és ő felnőtt akkor egyrészt nem fog semmi köztetek megtörténni (ezért ne nyomulj rá, ne küldj neki kétértelmű vagy egyértelmű jeleket, ne láss bele nem létező dolgokba olyasmit amiről fantáziálsz, ne értsd félre az ő viselkedését vagy jeleit abban a hitben hogy az neked szól és azért mert ő is így érez); másrészt egy felnőtt tanár is tisztában van azzal hogy egy diákjával szemben nem léphet át egy határt mert a karrierjébe kerül, főleg hogy egy "egészséges" (idézőjelben írom, mert nem biztos hogy igaz) felnőtt a saját korosztályának társaságát keresni. És bármilyen izgató meg jó egy hamvas ki fiatal diáklányt tömködni, mégsem teheti meg egy tanár azt sem morális, sem etikai megfontolásból.


Ettől függetlenül te szabadon álmodozhatsz, mert az nem árt senkinek. Ezt a választ abból kiindulva írom, hogy feltételezhetően fiatalkorú vagy.

2018. ápr. 9. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
de ezzel a tanárral joban vagyok mivel az alattam lévö osztály osztlyfönöke és a kézilabda edzöm ...igy néha még beszélgetünk is de néha olyan témákra is ki térünk amik igy nem az iskola meg a tovább tanulásról szol hanem már másról ...mint például ...párkapcsolat...stb
2018. ápr. 16. 19:50
 3/5 anonim ***** válasza:
Egy tanárnak többek között az is a dolga hogy nevelje a gyerekeket, szót értsen velük, próbáljon segíteni ha problémájuk van. Szerintem csak te látsz bele több dolgot. A tanár nyilván szóba áll veled, beszélget, meghallgatja ha bajod van, tanácsot próbál adni, de mindenféle hátsó szándék nélkül. Pont ezért nem szerencsés nyomulni, mert neki is kellemetlen lesz a helyzet, meg neked is pofára esés mikor rájössz hogy nincs semmi vonzalom vagy más a részéről. Abban semmi különös nincs, hogy egy tanár, még ha ellenkező nemű is, a párkapcsolatról beszélget. Nyilván az életkora miatt tud tapasztalatból beszélni, csak neked nem kellene ezt úgy értelmeznek hogy neked és irántad szól amiről beszél.
2018. ápr. 16. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem látok belölle több dolgot egyszerüen csak azt tartom furának amikor megkárdezi hogy van e barátom ? ...és ezt nem csak egyszer ...és ezt ne ugy képzeld/képzeljétek el hogy mindennap megkérdezi hanem kb minden honpban egyszer ....csak ez a fura ..erre milyen választ tudsz/tudtok adni ? :/
2018. ápr. 17. 17:22
 5/5 anonim ***** válasza:
Próbálom nem gúnyosan mondani, de ez egy eldöntendő kérdés. Ha van barátod, akkor azt mondod, ha nincs akkor azt. Ebben is már a hátsó szándékot keresed, hogy hátha irántad érdeklődik. Biztos leírtam már, nem fogom visszaolvasni: a tanár nem fogja egy gyerek miatt a karrierjét kockáztatni, nem azért tanult évekig hogy a hivatása derékba törjön egy bármilyen ügy miatt. Itt még az sem számít ha elmúltál 18 és felnőtt ember vagy, a tanártól nem etikus a diákjával kikezdeni, mert kirúgják.
2018. ápr. 17. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!