Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mennyi idő alatt gyógyul a...

Mennyi idő alatt gyógyul a tragus piercing?

Figyelt kérdés
Neten olvastam , hogy az tarthat 3-7 hétig és azt is , hogy 4 hónap-1 év, és mostmár azt sem tudom mit higgyek
2018. ápr. 14. 08:51
 1/2 anonim ***** válasza:
Azért olvashatsz több félét, mert másra vonatkozik. 2-3 hét alatt eltűnik a seb, és mehetsz vele vízbe, stb (persze utána fontos a fertőtlenítés). A teljes gyógyulás, vagyis amíg a tested megszokja az idegen ékszert, porcos piercingeknél akár 2 évig is eltarthat. Először én is azt hittem, hogy ez nevetségesen sok, de aztán megtapasztaltam. Persze ez nem jelenti azt, hogy végig fáj ez alatt. Lehet érzékenyebb, fájhat, begyulladhat ha történik vele valami, és sokszor kényelmetlen rajta aludni. Változó, hogy kinek meddig tart ez az időszak, de mindenképp hónapokban érdemes gondolkodni. Tragusnál fontos, hogy ez alatt nem használhatsz bedugós fülhallgatót, mert begyulladhat és elfertőződhet. A teljes gyógyulás után olyasmi lesz, mint egy gyerek korban szúrt fülbevaló, tehát piszlálhatod, cserélheted (persze normál keretek között), és nem érzel fájdalmat, nem lesz baja.
2018. ápr. 15. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen:)
2018. ápr. 15. 08:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!