Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha szorít, nyom több használat...

Ha szorít, nyom több használat után is a cipő, akkor visszaveszik/elküldik minőség ellenőrzésre?

Figyelt kérdés

Deichmann.

Vettem egy Nike cipőt, de a boltban max 1 percig volt rajtam, nyilván nem volt gond vele addig. De amint hosszabb távra vettem fel a lábam nagyon nem volt hálás érte... A tetején a varrás iszonyat nyomja a csontomat.

Nem tudok egy idő után járni benne.

Ilyenkor mi a teendő? Mit tudnak vajon tenni?



2018. ápr. 18. 16:41
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ilyenkor az van, hogy az üzlet kedvességén múlik a sorsotok (neked és a cipőnek).

Mivel a cipő alighanem hibátlan, így reklamációs ok sincs. Hosszabb időt kell szánni a vásárlásra. Nálunk az átlagos cipőpróba fél óránál is több (ti. egy másik üzletben).

2018. ápr. 18. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Alapvetoen felprobalt cipot, amit aztan hordtatok is, aminek amugy semmi baja, nem kotelesek cserelni es valoszinuleg nem is fogjak, de egy probat tehetsz vele, csak tudd, ha elkuldenek, nekik lesz igazuk.
2018. ápr. 18. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

értem, köszönöm.

hát elég érdekes szabály ez azt meg kell hagyni

2018. ápr. 18. 19:42
 4/6 anonim válasza:

3# Nem erdekes szabaly, mert ilyen alapon akkor barmilyen okbol kifolyolag visszavihetned a cipot, mert megsem kell es eleg lenne arra fognod, hogy kenyelmetlen. Dolgoztam cipoboltban, voltak akik azert akartak visszakerni a penzt a hordott, retkes cipojukert, mert a “baratomnak nem tetszik a szine” es egyebek. De gyakori volt a “kenyelmetlen” is, es azert probalkoztak azzal, hogy nem hordtak pedig, csak otthon a szonyegen, de arra mar nem volt eszuk, hogy akkor leszedjek az otnapos utcai koszt a talparol, meg letorolgessek kicsit, hogy hordatlan legyen.

Na mindegy, ertem, hogy nem tudod igy hordani, csak azt akartam mondani, hogy sokan gondoljak meg magukat par nap utan, hogy megse jon be annyira a cipo, esetleg meggondolatlanul adtak ki erte penzt, viszont a ceg mar nem tud mit kezdeni a hordott cipokkel, nyilvan ezek a boltok nem adhatjak el a hasznalt cipoket ujra es leselejteztetni sem tudjak azt, aminek semmi baja.

2018. ápr. 18. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Mégis mi bajod van a szabállyal? Az érdekvédelem fontos, de nem lehet egyoldalú. A kereskedő károsodna akkor, ha mindenben a vevőnek kedvezne.

Ezt a cipőt már nem lehet eladni. Ha visszaadja a pénzt, akkor ennyivel csökken a bevétele. A vége az lenne, hogy a bolt bezár, mert veszteséges.

A vevőnek mindig igaza van jól hangzik, s ahol csak lehet, ezt egy bolt igyekszik is messzemenően szem előtt tartani. De saját zsebe ellen nem dolgozhat.

2018. ápr. 18. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Esetleg kicserélik neked nagyobb méretűre...
2018. ápr. 18. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!