Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szerintetek egy mérnök is...

Qasdfewd kérdése:

Szerintetek egy mérnök is képes olyan szinten javítani és szerelni, mint egy technikus/szerelő?

Figyelt kérdés

Én azt figyeltem meg, hogy a mérnök és a technikus/szerelő/műszerész oktatása teljesen különböző, természetesen érthető okokból. Nem csak az egyetemi és OKJ-s szintkülönbség miatt. A mérnökök sokszor nem értenek egyszerű berendezések javításához, mivel az egyetemi oktatás nem erre koncentrál, hanem az új dolgok tervezéséhez szükséges látásmód kialakítására.


A mérnök inkább egyfajta feltálaló, a fő feladata a tervezés, alkotás. Így tehát ha nem túl találékony, nem valószínű, hogy a szerelési folyamatokat olyan sikerrel képes végrehajtani, mint egy arra kiképzett ember.


Egy technikusnak, szerelőnek a feladata a mérnökök által létrehozott gépek és berendezések javítása, karbantartása és szerelése. Ezért is gondolom úgy és látom, hogy jobbak javítás terén.


Egy vita során azonban felmerült egy kérdés, amire a frissen végzett mérnökhallgató persze önmagát védve azt jelentette ki, hogy képes megjavítani egy adott berendezést.


Sikertelenül járt a szintén frissen végzett műszerésszel szemben.


A lényeg tehát: a vitát nem tudtuk eldönteni, mert ez csak egy eset volt, habár már több ilyet is láttam.


Én úgy gondolom, hogy az OKJ-s szerelők és műszerészek precízebben és gyorsabban képesek javítani, mint a mérnökök. Szerintem logikus miért.


Fordítva is igaz a tényállás: a műszerész nem tudna oly módon alkotni és tervezni, mint egy mérnök.


Ti mit gondoltok? A szakmát végzettekbek egyszerűbben megy a javítás, mint a mérnököknek?



2018. ápr. 29. 15:02
 1/1 anonim ***** válasza:
72%

"A mérnök inkább egyfajta feltálaló, a fő feladata a tervezés, alkotás."


Te hány éves vagy? Tizenkettő? Melyik univerzumban élsz?

2018. ápr. 29. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!