Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szerintetek ez jogtalan vagy...

Szerintetek ez jogtalan vagy jogos bánás mód?

Figyelt kérdés
Az a helyzet hogy a páromat még kis baba kora óta örökbe fogadták pár hónapos mikor magukhoz vették a szülők.Most már 24 éves és mesélte a párom hogy aki 18.ik élet évét betöltötte ő kap nem is tudom hány millió forintot hogy eltudja kezdeni az életét . Na de viszont mikor a páromat a szülei magukhoz vették akkor tőle már akkor elvették azt a pénzt ami a páromra ruházódott volna ( szerintem ez azért egy kicsit kö#ögség) és most 24 éves korába szüksége lenne egy kis pénzre nem azt mondom hogy nincs pénze mert van csak azért mégis szüksége lenne rá. És azt mondta hogy már régóta kéne hogy legyen pénze csak a szülei akkor elvették tőle mikor magukhoz vették ami szerintem jogosan a páromé lenne. És itt az lenne a kérdés hogy ez szerintetek milyen eljárás lenne? Tudom hogy durván hangzik de ezért be lehetne perelni a szülőket mert elvették a pénzt a jogos tulajdonostól? Előre is köszönöm
2018. máj. 1. 23:48
 1/1 anonim ***** válasza:

Párod nem mond igazat.

Akit örökbe fogadnak azoknak nem jár pénz az államtól, hiszen az örökbefogadás lényege az, hogy bár nem ők a biológiai szülei, de örökbefogadással olyanok lesznek mint a biológiai szülők. Innentől kezdve csak a családi pótlék jár, meg az adókedvezmény mint minden szülőknek. Persze a szülők önszántukból csinálhatják, hogy félretesznek a gyereknek pénzt a bankban amit majd megkap. De ez nem kötelező.

De tegyük fel járt volna neki pénz az államtól. AKkor azt az örökbe fogadó szülők ha akarnák se tudták volna felélni. Ugyanis az ilyen pénzeket az gyámhivatal kezeli, akik nagyon is figyelnek arra, hogy a gyerek pénze az ő pénze maradjon.

Szerintem arról lehet szó, hogy a párodnak a szülei valamikor eldöntötték, hogy minden hónapban félretesznek a párodnak pénzt, amit majd 18 évesen megkap. De szükség volt a pénzre így kivették a bankból. Mivel nem lett zárolva, hogy a párodé (csak egy számlán gyűjtötték a pénzt) így bármikor hozzáférhetnek, végül is az ő pénzük.

2018. máj. 1. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!