Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Kiléphet-e azonnal a dolgozó...

Kiléphet-e azonnal a dolgozó a munkahelyéről hátrányos következmények nélkül?

Figyelt kérdés
2018. máj. 4. 17:00
 1/7 anonim ***** válasza:
Rendkivuli felmondassal igen (csak aztan indokolva is legyen), vagy probaido alatt barmikor.
2018. máj. 4. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom igaz e, párom egészségügyből akart elnönni, lett volna jobb helye, de ragadzkodtak a felmondási időhöz. Valami olyasmit mondtak, ha kilép, joguk van helyére felvenni valakit, akinek a bérét neki kéne fizetni, vagy levonják. Végül maradt, állás elúszott, de amint letelt a felmondási idő, elköszönt.
2018. máj. 4. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Már nem vagyok próbaidős. Most derült ki, hogy kötelező e Hepatitisz elleni védőoltás. Nem tiltakozom ellene, de én szerettem volna kiváltani és vinni. A válasz az volt, hogy nem lehet, azt az oltást kell megkapnom, ami már oda van készítve nekem a hűtőbe. Természetesen az általam kiváltott oltóanyag árát én fizetném. Nem értem miért ragaszkodnak a meglévő oltóanyaghoz, van más dolgozó is akinek esedékes lesz hamarosan. Állítólag a munkakör betöltésének feltétele az oltás.
2018. máj. 4. 17:28
 4/7 anonim ***** válasza:

"Állítólag a munkakör betöltésének feltétele az oltás"

Van ilyen, élelmiszeriparban néha szokatlan higiénés szabályok vannak. Egyébként pedig nem véletlen, hogy a munkáltató csak a "saját" oltóanyagában bízik: annak a beadására szerződött az orvossal, annak az árát fizeti ki és az orvos azzal az oltóanyaggal vállalja a megfelelő védettséget. Ha te más oltóanyagot hozol, nem biztos, hogy ugyanazt tudja, mint az övé és nem fog téged emiatt külön kezelni (védettség kialakulása, védettségi idő meg ilyenek).

Egyébként ki lehet lépni azonnal hátrányos következmények nélkül, ha erre nagyon jó indokod van. A 2012. évi I. törvény (közkeletűbb nevén a munka törvénykönyve) ezt írja róla:

"78. § (1) A munkáltató vagy a munkavállaló a munkaviszonyt azonnali hatályú felmondással megszüntetheti, ha a másik fél


a) a munkaviszonyból származó lényeges kötelezettségét szándékosan vagy súlyos gondatlansággal jelentős mértékben megszegi, vagy


b) egyébként olyan magatartást tanúsít, amely a munkaviszony fenntartását lehetetlenné teszi.


(2) Az azonnali hatályú felmondás jogát az ennek alapjául szolgáló okról való tudomásszerzéstől számított tizenöt napon, legfeljebb azonban az ok bekövetkeztétől számított egy éven belül, bűncselekmény elkövetése esetén a büntethetőség elévüléséig lehet gyakorolni. A tudomásszerzés időpontjának, ha az azonnali hatályú felmondás jogát testület jogosult gyakorolni, azt kell tekinteni, amikor az azonnali hatályú felmondás okáról a testületet - mint a munkáltatói jogkört gyakorló szervet - tájékoztatják.


(3) A munkavállaló azonnali hatályú felmondása esetén a munkáltató köteles a 70. § (3) bekezdésében és a 77. §-ban foglaltakat megfelelően alkalmazni"

Itt tudod bővebben megnézni: [link]

Ha a te védőoltásos történeted belefér a fenti pontba, akkor jogszerűen tudsz élni az azonnali hatályú felmondással.

2018. máj. 4. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
... azt mar meg sem emlitem, hogy ilyen indok miatt felmondani egeszen nagy butasagnak tunik.
2018. máj. 4. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a válaszokat!
2018. máj. 4. 19:03
 7/7 anonim ***** válasza:
Egészségügyben és általában közalkalmazott jogviszonyoknál valóban erősen ragaszkodni akarnak a felmondási időhöz. Próbaidő után 1 éven belül 1 hónap, 1 évet követően 2 hónap. Rendkívüli felmondás pedig csak nagyon komoly indokkal lehetséges, mint hirtelenül bekövetkező korlátozó tényezők az életben. Például súlyos egészségügyi romlás Nem igazán léptetnek ki - következmények nélkül - úgy, hogy találsz másik munkát. Ezt nem fogadják el. Ráadásul általában másik munkahely akkor vár így, ha például ott is közalkalmazott a jogviszony és így a vezetőség tisztában van a helyzettel. Ezt én is végigéltem már.
2019. márc. 29. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!