Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » ELTE Földtudományi szak után...

ELTE Földtudományi szak után milyen munkalehetőségek vannak? Itthon/Külföldön?

Figyelt kérdés

2018. máj. 4. 19:04
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Az alapszakkal kb semmit, kivéve, ha térképészet-geoinformatika specializációt választasz. A többi 5 szakiránynál már lényegében kötelező a mester, de elég nagy különbségek vannak. Melyik érdekel?
2018. máj. 8. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Geológia vagy pedig csillagászat.
2018. máj. 9. 13:56
 3/5 anonim válasza:
100%

Geológusként végeztem (földtudományi + mester), és sajnos nem tudom ajánlani. A tanárok hozzáállása, a törtető szaktársak rettentően letörték a lelkesedésemet, az elvárásoknak így még nehezebb volt megfelelni (egyébként sem könnyű). Csak azok érvényesültek, akiknek kb. nem volt élete, csak a geológia, meg akik pitiztek a megfelelő tanároknak. Ha nem voltál társasági ember, vagy valamilyen egészségügyi problémád volt, máris lusta lógós lettél (akkor is, ha a lemaradásokat pótoltad és tanultál rendesen). Nekem a stressz miatt autoimmun betegségem lett a mester alatt. Nehéz volt kezdetben megtalálni a megfelelő kezelést, ezért többször voltam fáradékony, egyéb komplikációk miatt rosszullétek... Lelkileg is megviselt, de tolerancia a nullához közelített. A 3 hetes kötelező terepgyakorlaton, a tűző napon csak azt kaptam, hogy "egy ilyen ember nem geológusnak való". Én nem kértem a betegséget, teljesen rendben voltam, amikor elkezdtem a geológiát, abbahagyni félúton pedig már nem akartam (elég sok pénzt öltünk már bele).

Bocsánat a panaszáradatért, röviden csak annyit szeretnék mondani, hogy ha nem vagy teljesen elhivatott, akkor ne a geológiát válaszd.

A csillagászatban is nagyon kevesen tudnak érvényesülni.

2018. máj. 23. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Elsőéves vagyok, szóval annyira nem ismerem a helyzetet, de a csillagászatról sokat elárul, hogy az egyik meteorológus tanárunk nevetve mondta az egyik fizika órán a csillagászoknak, hogy reméli nagyon imádják a szakukat, mert, ha pénzért jöttek, akkor nagyon rossz helyen vannak. A geofizikára és a térinfóra mondják, hogy meg is lehet élni belőle, a többieknél szerencse és törtetés kérdése. Meterológusként is el lehet könnyen helyezkedni úgy hallottam, csak nem feltétlen sikerül érdekes munkát kapni az OMSZ-nél.
2018. máj. 23. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

4. válaszoló:

Hogy hívnak? :D

2018. máj. 25. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!