Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Fiatalkorú munkaválallót...

Fiatalkorú munkaválallót kötelezhetnek szombaton munkára vagy bármilyen más túlórára?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok gyakorlatom lessz szombaton és a kedves fönököm oda jött hozzám hogy szombaton nekem be kell jönnöm nem bújhatok ki minden túlóra alól.De ha jól tudom a munkatörvény előírja hogy 18 év alatti nem túlórázhat és 1 héten csak 40 órát dolgozhat tehát szombaton nem is mehetnék. Egyébként is túlórának számit a szombat és dupla pénz csak ugye nekem nem lehet túlórám csak rendes sima órabér amimeg ***** nem éri meg. DE ha nem megyek be akkor nem lessz ember aki beálna helyettem a kolegáim **** bejönni magasról letójnak engem én nekem kell bejönnöm mert nekem nem volt túlórám eddig holott én rendszeresen járok gyakorlatokra a szakmámba és úgy megyek utána munkába.Mondhatom azt hogy 1 nap én kikészülök teljesen fizikailag meg idegileg,

#munka #munkatörvény #Kiskorú munkaválaló
2018. máj. 11. 01:37
 1/1 csatrad ***** válasza:
nagyon egyszeru a valasz. olvasd el a munka szerzodest. ha abban nincs benne akkor semmit nem tehet ennyi. ha benne van akkor meg kerj jogi tanacsot ott ahol ingyen van vagy ami neked megeri.
2018. máj. 11. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!