Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogy lehet 27 èvest a nevelôap...

Hogy lehet 27 èvest a nevelôapja nevère tetetni,? Jogilag lehetsèges ès hogyan?

Figyelt kérdés

A nevelôapam 12 èves korom ota nevel, akkor ez szoba se jött viszontlag apas volta. Tartom a

Kapcsolatot az èdesapammal, ami nagyban negatívan hat az èletemre. Folyamatos èrzelmi zsatolàs, nevel egy gyereket a felesègèèt, a nevère is vette. Öt tekinti lànyànak. A felesèg 5 forintèrt is hisztèriazott màr gyerek koromban is, igazabol penzèhes. Àlandoan fèlti a dolgait, anyagi javait. Pedig engem nem tàmogatott soha ugy, mint az ö gyereket. Szoval àllando hatranyban vagyok, mint apam gyereke. Teljesen elem van már a pènzmàniàjukbol, a rosszindualtusàgaikbol. Miközben már lecsökkentettem velük a kontatot, mert a nö az örületbe kerget. Durva dolgokat csinalt gyerek koromban is. Na mindegy. A lènyeg, hogy nem szeretnèk tovàbb jogilag az apamhoz tartozni, semmi féle öröksèg nem èrdekel, eleve is lemondanèk mindenrôl, mert a nö kb felgyujtana, ha kapnèk valamit. Tehat a sajat nyugalmam èrdekèben inkàbb megvàlnèk a nevètöl ès minden fajta jogomtol , kötelezettsègemtöl. De hogy kezdejek neki? Milyen modon megy ez? Egyàltalan lehetsèges total függetlenitenem magam töle? Mennyibe kerül?



2018. máj. 11. 17:16
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
A név változtatás nem old meg semmit, attól még egyenes ági leszármazott vagy. Legfeljebb ha megkeresnek valamivel, lemondasz róla. Nem vagy köteles elfogadni, a többit meg meg tudod oldani. Új lakcím, telefon, esetleg más név, mert megoldható, és agyő.
2018. máj. 11. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nem a legjobb megoldàs, tudom. De így talàn leszàllnànak ròlam, hogy egy forint se fog sosem kelleni, nem kellene minden egyes megmozdulàsomkor belèm àllni. Meg talàn sajat magamnak is nyugtatò lenne, hogy azèrt vagyok semmibe nèzve, mert èn is ezt akartam. Probàltam már, elkerülni nem nagyon tudom, probàltam már megszakitani vele a kapcsolatot, de zsarolni kezdett durvàn èrzelmileg. Valahogy nem tudok vele olyan lenni, mint ök velem, csak az apam. Az biztos, hogy a pènz orientàltak, ezèrt is akarnàm jogilag biztosítani ôket, hogy èn nem olyan vagyok, mint ôk.
2018. máj. 12. 00:20
 3/3 A kérdező kommentje:
Egyenes àgu, okè. Az azt jelenti nem tudom magam jogilag függetleniteni tôle, csak ha lemondok majd ne adj Isten az öröksègrôl. Arrol meg nem beszèlve, hogy akkor viszont nagyon is a lànya vagyok, mikor kell nekik valami, vagy penz kell. A kötelezettsègeimröl meg nem is tudnèk lemondani, a felesège meg szereti eljàtszani, h nincs penze mikor van. Szörnyü embert kèpzelj el, mikor heti egyszer min. olyanokat csinàl, hogy mèg x èv utan is ledöbbenek, hogy ilyen van?! Lopàssal is gyanusitott meg, az a szerencse, hogy nem tul okos ès könnyen lebuktattam apa elött, hogy ö tüntette el a kàrtyàrol a pènzt, de ugy nekem allt, h ràmfogja mindenfèle tolvajnal elhordott, h feljelent. Miközben a bankszamla kivonaton nyoma volt datum szerint mikor, hol költött. Csak mivel apanak feltünt az összeg gyorsan kitalàlt valamit. De ezek ilyen folyamatos vitàk, lelkileg màr nem birom. Tini korom òta ezt jàtszuk. Ha eljön velem apa valahova, ugy ki kèszül, legalabb, mintha szeretöje lennèk. Fàrasztoo. Gyerekes az egèsz.
2018. máj. 12. 00:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!