Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Aliexpress, open dispute?

Aliexpress, open dispute?

Figyelt kérdés
Rendeltem, de 10 nap múlva jár le a számláló. Ha nem jön meg, még a lejárat előtt vagy után kell vitát nyitnom, hogy visszakapjam a pénzt?

2018. máj. 13. 18:32
 1/3 anonim ***** válasza:

Eltelt már 60 nap a feladás óta? Kínából 45-60 nap is teljesen normális kézbesítési időnek számít. Az oldalak átlag 2-4 hetes szállítási időt írnak, mert ennyi az átlag, viszont az átlag pont azt jelenti hogy több és kevesebb is lehet.

Az eladó nem tehet arról hogy a magyar postára rászakadt az összes kínából rendelgetős ember és lassú a feldolgozása a csomagoknak. Viszont saját magadat hozod kellemetlen helyzetbe azzal hogy elkezded a panaszt intézni a becsült idő lejárta miatt (ez nem kötelem, nem szabály, nem törvény hogy meg kell kapnod mielőtt lejár a becsült idő), visszakapod a pénzed, majd utána a csomagod is megérkezik a normál kínai szállítási időn belül.

2018. máj. 13. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Inkább a vége fele majd. Még ne. Várj úgy 8-9 napot és akkor ha nem hosszabbítaná meg az eladó az időt, akkor bejelentheted. De általában meg szokták hosszabbítani, ilyenkor én megvárom míg tényleg letelik a 60 nap és utána nyitok vitát.
2018. máj. 13. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Ez az első rendelésem, nem értek még hozzá, azért kérdeztem. Csak azt olvastam, hogy ha lejár, akkor már nem tudok vitát nyitni és ugrott a pénzem.
2018. máj. 13. 19:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!