Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Tényleg nincs olyan szó, hogy...

Tényleg nincs olyan szó, hogy "nem érkeztem"?

Figyelt kérdés

#nyelvtan #nem érkeztem
2018. máj. 14. 19:28
 1/9 anonim ***** válasza:

De van, legfeljebb nem abban a szövegkörnyezetben vagy más értelemben használják mint te: "Nem érkeztem meg időben a munkahelyemre".

Te pedig valószínűleg a "nem volt időm/kedvem rá" szófordulatot helyettesíted vele. Ezt is szokták használni, legfeljebb ritkábban. De olyan nincs, hogy nincs ilyen szó.

2018. máj. 14. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Talán összetéveszted a "nem volt rá érkezésem" szófordulattal, amely ugyan kicsit régies, de azt fejezi ki, amit az első válaszoló írt: nem volt rá időm.

A "nem érkeztem"-el semmi baj, ezerszer használjuk ezer dologra.

2018. máj. 14. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Tényleg nincs olyan szó, hogy "nem érkeztem" - ez ugyanis két szó.
2018. máj. 14. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
3 válaszoló, ez igaz, ezért kijavítom erre: *nincs olyan kifejezés
2018. máj. 15. 08:57
 5/9 György Szabó válasza:
Nyilván van, hiszen leírtad. Valóban használták, talán még ma is. "NEM VOLT RÁ IDŐM"
2018. máj. 20. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ez két szó és már miért ne lenne ilyen?

Például: "Nem érkeztem meg."

2018. máj. 22. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Gondolom akkor Győr-Moson-Sopron megyében nem használják
2018. máj. 31. 12:32
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha ott nem használják (amit kétlek), akkor hogy fejezik ki, ha pl. elkéstél valahonnan, és nem érkeztél meg időre?

Nem valószínű, hogy Győrben teljesen másképp beszélnék a magyar nyelvet, mint mondjuk Székesfehérváron.

2018. máj. 31. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Csak annyit mondd onnan egy ismerősőm, hogy nem volt elég ideje rá. Máshogyan nem.
2018. jún. 22. 15:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!