Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Az érdekelne engem, hogy...

-ZsoLT- kérdése:

Az érdekelne engem, hogy azonali hatájú felmondást benyújthatok, akkor ha a munkáltató nem fizet ki teljesen, illetve technikai hibára hivatkozva nem tudta elkönyvelni a fizetésem maximálisan, és a következő hónapra teszi át ennek ki fizetését?

Figyelt kérdés

#felmondás #munkajog #munkatörvény #felmondás azonnali hatájal
2018. máj. 16. 07:38
 1/5 anonim ***** válasza:

Megpróbálnak átverni, te meg beletörődsz, meg még le is számolnál?

Az ilyen retket fell kell nyomni a NAV-nál meg a munkaügyi biróságon.

2018. máj. 16. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Bárcsak értenék vagy segítene nekem valaki az ilyen felnyomásokban. De nem vagyok elvetemült ember. természetesen lemondtam közös megegyezésel akkor. Csak most a lemondási időben eltúlozták a munka helyi szívatásokat, és szeretném kicserélni egy azonnali hatályúra, és nem tudom a fenti ok mennyire támadható.
2018. máj. 16. 08:32
 3/5 anonim ***** válasza:
Valóban nem elvetemült vagy, hanem ostoba.
2018. máj. 16. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A bér nem fizetése jogalap az azonnali hatályú felmondásra.


Viszont!!!!!!


A törvény kimondja, hogy akkor léphető meg ha a másik fél a munkaviszonyból származó LÉNYEGES kötelezettségét SZÁNDÉKOSAN vagy SÚLYOS GONDATLANSÁGGAL JELENTŐS mértékben megszegi, vagy egyébként olyan magatartást tanúsít, amely lehetetlenné teszi a munkaviszony fenntartását. Az azonnali hatályú felmonádást a "törvénysértést" követő 15 napon belül kell benyújtani, amely határidő jogvesztő. Az oknak valósnak kell lennie, és az indoklás kötelező. Az nem elég, hogy nem fizette ki a bérem, hanem konkrétan le kell írni a felmondásra okot adó körülményeket, eseményeket.


Lényeges: A bér nem fizetése lényeges.

Szándékosság, súlyos gondatlanság?

Jelentős mérték?


A szándékosság még talán..., de csak talán...

A jelentős mérték viszont nincs sehol.


Én azt mondom, hogy jelezd a munkáltatónak, nem vársz jövő hónapig, hiszen 10-ig a teljes fizetésed meg kellett, hogy kapd, főleg, hogy volt rá fedezet.


Ilyen esetben szivathatod a munkáltatót azzal, hogy a munkaügyi felügyelőségen jelzed ezt a dolgot és már gyűjti is a fekete pontokat a céged az illetékes hatóságnál.

2018. máj. 17. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, ez nagyon korrekt válasz volt. :)
2018. máj. 17. 08:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!