Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Örökléssel kapcsolatban a...

Örökléssel kapcsolatban a házasságon kívüli gyermeket ugyanolyan jogok illetik meg, mint a házasságon belül született gyermeket?

Figyelt kérdés
Mindkettejüknek ő volt az édesapja, aki elhunyt, anyukák voltak mások. Végrendelkezett első (házasságon belüli gyermeke) javára szinte mindenben. A köteles részt nem éri el az a juttatás, amit második fiára hagyott, így a köteles rész és a juttatás közti különbözetet ki kell fizetnie az első gyermeknek a házasságon kívüli javára. Ekkor hányad rész a köteles rész az elvileg örökölt összegből?

2018. máj. 30. 14:00
 1/7 csatrad ***** válasza:
0%
A torveny felul irja a vegrendeletet? Azthittem ha abban le van irva, hogy minden az elsoe akkor minden az elsoe es kesz. Max szerzodes tamadast lehet inditvanyozni, de ott mar a birosag dont, nemde?
2018. máj. 30. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem, a végrendelet marha gyenge dolog, mint most megtudtuk... a közjegyző is ajándékozási szerződést javasol a gyermekek részére, még életében az ügyfeleknek. Hiába a végrendelet, a törvény nem engedi, hogy törvényes örököst kitiltson teljesen, és az arányos örökrész valahányad részét köteles "köteles részként" kifizetni a kedvezményezett. Ha jól tudom édestestvér esetén, házasságon belül ez az örökrész fele, de sok helyen olvastam, hogy házasságon kívüli gyermeknek más rész jár...de azt sehol nem írják, hogy mennyire kell kiegészíteni ezt, lehet csak harmadára, vagy negyedére tarthat igényt???? Aggódik, hogy mennyit kell fizetni. Természetesen beszél majd szakértővel, csak addig is jó lenne tudni.
2018. máj. 30. 14:22
 3/7 anonim ***** válasza:

Kötelesrész az örökösre jutó örökség 1/3-a

Itt szerintem a feleség és a két gyerek örököl, ha nincs más tényező, vagy is az össz érték kilenced része jár.

2018. máj. 30. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Tehát akkor nincsen különbség a házasságon belüli és a házasságon kívüli gyermek között a köteles részben?
2018. máj. 30. 15:16
 5/7 A kérdező kommentje:

Hármasnak még egy kérdés: :)

A normál öröklési rend szerinti (mintha nem lenne végrendelet) örökös rész számít a köteles rész számításának az alapjának? Itt 2 gyerek, egy feleség, tehát az örökség harmadának a harmada lesz akkor a köteles rész?

2018. máj. 30. 15:34
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha nincs végrendelet vagy más rendelkezés, akkor 1/3 az örökség. Ha egy valakit jelöl meg örökösként, a másik kettő tarthat igényt a kötelesrészre.
2018. máj. 30. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi!
2018. máj. 30. 15:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!