Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A telkemen levő vizóraaknába...

A telkemen levő vizóraaknába van a szomszéd vizórája erről évekkel ezelőt szerződést irtunk. Kérdésem a szomszéd meghalt aki megveszi a lakást a vétellel megmaradhat-e ez az állapot vagy uj szerződést kell irni ill. lehet-e irni?

Figyelt kérdés
2018. máj. 30. 17:51
 1/2 anonim ***** válasza:

A kérdés az,hogy jogilag érvényes -e az a papír amit írtatok. És,hogy miféle mérőről van szó. Ha olyanról ami a szolgáltató felé is be van jelentve mint főmérő(ikermérő),akkor nem igazán kell újat írni szerintem. Ahhoz végül is csak a hozzájárulásod és az kellett,hogy egymás között eldöntsétek,hogy ki lesz az aki a vízmérőben bekövetkező károkat meg ilyeneket fizeti.

és erről tájékoztattátok azzal a papírral a szolgáltatót is.(de igazából lényegtelen-szerintem) Inkább nem erőltetném,hogy újat írjak. És azzal sem vagyok tisztában,hogy milyen lehetőségek vannak, miket lehet bevenni stb. No meg költséges,ha ügyvédet is bele akarsz vonni. Felesleges kiadás. (szerintem)


Szerintem maradhat ez az állapot. De ha az új tulajnak fenntartásai vannak ,akkor nyugodtan csináltathat magának saját bekötést is a szolgáltatóval.(Aki persze először leköti majd a meglévőt, ikermérős állapot miatt szerencsére ez inkább vízmérő áthelyezés+új bekötés létrehozása lesz ami jóval olcsóbb mint a lekötés+új bekötés. már a lekötéshez képest. az új bekötés ára ugyanaz, és az nem piskóta.)

2018. jún. 25. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.

Egyáltalán nem akarok új szerződést irni csak azért kérdeztem , hogy az új tulajnak átfogják -e irni a vizórát

a nevére mivel nálam van a vizórája.

Üdv.

2018. jún. 26. 09:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!