Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Melyiket ajáljátok a Semmelwei...

Melyiket ajáljátok a Semmelweis vagy a szegedi gyógyszerészetit?

Figyelt kérdés
Pest jóval közelebb van hozzám, mint Szeged viszont nem tudom milyen pontosan az egyetem, mert sajnos oda nem jutottam el nyíltnapra. Mindkét várost viszont elég jól ismerem de Szeged mégis valahogy barátibb számomra. Tapasztalatok szerint vagy hallottak alapján ti melyiket választanátok/választottátok?

2018. jún. 2. 11:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
26%
BP szerintem jobb.
2018. jún. 3. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
82%

Mindenki a saját egyetemét preferálja természetesen, de én kifejteném megalapozott álláspontomat annál kicsit részletesebben, mint hogy "Szeged a jobb szerintem".


Szeged előnyei:

- innen kerül ki a legtöbb magyar sikeres kutatógyógyszerész, országos ranglisták alapján

- laborok korszerűsítve lettek, csak modern eszközökkel dolgozunk

- nincsenek csoportok, így azokkal veszed fel az óráidat, akikkel szeretnéd, és így haverokkal töltheted a laborokat is

- nagyon összetartóak vagyunk, felsőévesként garantálom, hogy ha minket választasz, akkor rengeteg segítséget és jegyzetet kapsz tőlünk

- van saját gyógyszerészkolink (Semmelweis Ignác Kollégium), ami 3 perc sétára van a kari épületünktől, könnyen be lehet kerülni ide (9320 Ft/hó)

- rengeteg kari és SZOTÉ-s rendezvényünk van

- Szeged egy egyetemváros, de ennek a jelentését csak akkor tudod meg, ha idejössz

- tanáraink többsége fiatal, korrekt, nincsenek belefásulva a tantárgyukba (megjegyezném, hogy minden évfolyamon van 3-4 Pestről érkezett, mert "kinézte őt a tanár". Hogy most ez mennyire igaz, nem tudom, de azt elmondhatom, hogy Szegeden ilyesfajta kinézés nincs.)

- a technológia nálunk nagyon komolyan van oktatva, így nem egy álláshirdetésben látni, hogy szegedi diploma előny (ezt bizonyítja az is, hogy nyári gyakorlatoztam a Richternél, és volt ott mindenki: POTE, DOTE, SOTE, SZOTE, és az oktató-gyógyszerészünk kiemelte, hogy úgy látja, hogy a szegediek voltak a leginkább képben a dolgokkal)

- az év gyógyszerészhallgatója versenyt már ősidők óta nem nyerte Pesti, legtöbbször eddig Szeged nyert, idén azt hiszem Debrecen (ez is árulkodhat a megszerzett tudás minőségéről) - a bírálóbizottság független, általában a gyógyszerészkamara delegáltjaiból áll

- szociális juttatások: szociális ösztöndíj, ingyen tömegközlekedési bérlet, kollégiumi elhelyezés


Szeged hátrányai:

- "vidék", így a SOTÉ-sok szemében mindig óvodások leszünk (de igazából who cares?)

- messzebb van tőled, de szerintem ezt a kollégiumi árak kompenzálják (esetleg albérlet, saját szobát találni 25-35 ezer között is)

- nem tudom hátrány-e, de van akinél igen: vidék-nem vidék, de tőlünk is ugyanazokat várják el, mint Pesten, hiszen, ugyanazt az államvizsgát írjuk, ugyanazokkal a követelményekkel, így ha netán lenne egy olyan hozzászóló, aki ezt cáfolná, nem hiszem, hogy érdemes lenne adni a szavára

- nincs gyógyszeripari létesítmény Szegeden, így nehézkes kapcsolatot kiépíteni (habár hallgatóként ez kb. amúgy is lehetetlen lenne)


Szerintem a legfontosabbakat összefoglaltam. Remélem segít a döntés meghozatalában. :)

2018. jún. 5. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszodat☺️ Mindenképpen hasznos volt, bár még mindig eléggé nehéz dönteni. Arról tudsz valamit, hogy az átjelentkezéshez milyen átlag kell vagy, hogy mikor van rá lehetőség?
2018. jún. 5. 15:08
 4/13 anonim válasza:
Szerintem gyere Szegedre, én is oda megyek és egyik barátnőm is oda jár, imádja:)
2018. jún. 5. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
69%
Szerintem minosegbeli kulonbseg nem nagyon van az egyetemek kozott, hagyomanyosan a szegedi egyetemen a recepturat jobban szamonkerik (ezt hallottam) nalunk meg a techno uzemi reszet. De kulonosebb jelentose szerintem nincs hogy hol vegzel, en Budapestre jartam, hatalmas szivas volt, lehet hogy egy szukebb, osszetartobb kozegben jobban lehet birni a stresszt. En is voltam gyakorlaton videki egyetemre jarokkal, sajnos technobol nekik lehet h melyebb a tudasuk, de ugyanugy a mult szazadi elavult hulyesegeket tanitjak nekik is, ezen mindenhol valtoztatni kellene es nem artana az sem ha az egyetemek kommunikalnanak egymassal, es azonos kovetelmenyeket fogalmaznanak meg.
2018. jún. 5. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Igen lehet, hogy kisebb csoportban könnyebben tudunk segíteni a másokon. Sőt biztos. 🙂
2018. jún. 5. 22:47
 7/13 anonim válasza:
56%
Mindenképp Szeged....komolyan, alapból még se jelölten a Semmelweist....maga a hangulat, a közösség, az emberek...nekem ez jobban tetszik, Pesten sok ismerősön panaszkodik a rossz közösségre
2018. jún. 7. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
100%

A második válaszoló eléggé úgy válaszolt, mintha a sote-t lenézné, de azért tisztázzunk néhány dolgot.

1. Az államvizsga nem teljesen ugyanaz, ugyanis nálunk a Farmakológia, farmakoterápia, gyógyszerügyi szervezéstan, Gyógyszertechnológia mellett a Gyógyszerészi kémia is államvizsga tárgy a szóbelin míg a msik három egyetemen nem.

2. A sote-n ahhoz hogy megkapd a diplomát két nyelvvizsgára van szükséged, esetleg az egyiket ki lehet váltani egy egyetemi záróvizsgával, az összes többi egyetemen elég egy nyelvvizsga.

3. Én nem tapasztaltam sem azt, hogy a tanárok kinéznének, sem azt hogy ne lenne jó a csapat.

4. Még nem találkoztam olyan álláshirdetéssel, pedig elég intenzíven nézem őket, ahol az lett volna, hogy a szegedi diploma az előny.

5. Pesten miután sok a gyár, sok évfolyam társam a felsőbb évfolyamon már dolgozott az Egisnél, Richternél vagy akár az OGYEI-nel.

6. A gyógyszertechnológiát ki lehet emelni, de egészében kell nézni a képzést. A nemzetközi felméréseken szinte mindig a magyar egyetemek közül a sote szerepel az első helyen, több olyan is volt ahol pont a gyógyszerészképzés végzett jobb helyen mint az orvos képzés.

7. Az Év Gyszerészhallgatója Versenyen valóban általában szegediek nyernek (ügyesek is nem erről van szó) de nálunk nincs is akkor érdeklődés iránta. Idén is kb 20 főből ketten vettek részt tőlünk róla, míg Szegedről jóval többen.

+1 sajnos annyira azért nem hasonlít a két egyetem közötti követelmény rendszer, ugyanis amikor első éves voltam akkor pont szegedről jött egy negyed éves srác, aki ott ült az első éves tárgyakon mint, sejtbiológia, genetika és genomika, majd farmakobotanika mert nem volt belőle szigorlata

2018. jún. 10. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!☺️
2018. jún. 10. 11:36
 10/13 anonim ***** válasza:
56%

Elnézést, ha úgy jött le, hogy lenézem, ilyesmiről szó sincs. Az összehasonlítás és lenézés nem ugyan az a dolog, és mivel a kérdező összehasonlítást kért, így előnyöket hátrányokat volt szükséges felsorolnom.


Amúgy ha a kevés érdeklődőt nézzük az év gyógyszerészhallgatója versenyen oké, megértem, de pl. OTDK-n is Szegedről van mindig a legtöbb első helyezett. Ez talán egy közismertebb verseny.


Az államvizsgán biztos vagyok benne, hogy nincs tőletek több számonkérve. Vagyis nem vagyok benne biztos, mert nem tudom, ti mit tanultok gyógyszerészi kémián, csak azt, amit mi tanulunk. Mert mi konkrétan kémiai szerkezetet, hatás-szerkezet összefüggéseket, és hatást tanulunk. Gyakorlatilag a hatástan kistesója. És a hatástan pedig tőlünk is számon van kérve államvizsgán. Amennyit a gyógyszerészi kémiából nem kell tudni, azok a gyógyszerszintézisek, ha azokat tőletek kérdezik államvizsgán is, akkor részvétem, és ez is csak megerősít, hogy jól tettem, hogy nem oda mentem. :D


Azt hozzáteszem, hogy az nem jelent semmit, hogy mennyi ideig oktatnak egy tantárgyat, tudnunk kell ugyanazt. Azért kellett annak a negyedéves srácnak is leszigarlatoznia botanikából, mert nálunk az csak egy féléves, de kétlem, hogy megfelezték volna a leadott anyagot a SOTÉ-hoz képest Egy kollokvium nem vált ki egy szigorlatot, miatt meg kellett csinálja mindenképp. Másik dolog meg, az hogy nálunk a botanika heti több órában van oktatva. Másik példa, hogy nálunk a gyógykém 2 féléves, míg Debrecenben 3 féléves. Ez sem azt jelenti, hogy mi nem tanuljuk meg pl az antiepileptikumokat és a paraszimpatomimetikumokat, szimplán, csak ezt is heti több órában oktatják, így elég rá 2 félév.

2018. jún. 11. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!