Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Menjek-e nyugdíjba, vagy ne?

Mikokka kérdése:

Menjek-e nyugdíjba, vagy ne?

Figyelt kérdés
Idén év végén betöltöm a 40 évet, amellyel nyugdíjba is mehetnék (59 éves vagyok), de nincs különösebben okom rá, hogy menjek. Mi van, ha kivárom a 64. életévemet? Jobban járnék-e anyagilag, ha még öt évet ráhúzok ( ápolónő vagyok) szerintetek?

2018. jún. 5. 11:35
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ha nincs különösebb okod, hogy nyugdíjba menj, és fizikailag is bírod, úgy maradj még aktív állományban, hiszen aktív időszakod alatt az esetleges plusz juttatásokkal együtt több jövedelemhez juthatsz. De az is kérdés, hogy közben nem változtatnak-e a nyugdíjszámítás alapjain? Amennyiben marad a 40 éves munkaviszonnyal történő nyugdíj igénybevétele, úgy jövő évtől már bármikor igénybe veheted, ha esetleg úgy alakul a jövőd, hogy mégis el kell menned. Döntésedhez olvasd el az alábbiakat is.

[link]

2018. jún. 5. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én azt hallottam hogy sokan dolgoznak a nyugdíj mellet. Ez nem opció?
2018. aug. 22. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!