Megbüntethetnek?

Figyelt kérdés
Kaptam a napokban egy határozatot a megyei kormányhivataltól, hogy az ház udvaromban "veszélyes hulladék" címmel illette a kibontott nyílászárókat. Mit léphetek ellenük jogilag? (nyilván a szomszédom jelentett fel...)
2018. jún. 7. 07:40
 1/3 Mom011 válasza:
a szomszédodnak mi köze hozzá hogy temit tárolsz az udvarodban?
2018. jún. 7. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
A kibontott nyílászáró az nem "veszélyes hulladék" kategóriába tartozik, hanem építési törmelék, hulladék. A kettő igen messze áll egymástól. Veszélyes hulladék kategóriába az ún. elektromos működtetésű eszközök, gumiabroncsok, akkumulátorok, használt olaj, elhasználódott elemek, festékanyagok tartoznak. Építési hulladékot nyugodtan tárolhatsz a telkeden, ehhez a szomszédnak semmi köze nincs.
2018. jún. 7. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Sem a fa-, sem a műanyag keretes nyílászáró; illetve, az esetleg bennük levő üvegek sem veszélyes hulladékok. Ha csak ezek vannak tárolva nyílt helyen, akkor nincs ilyen gond.

Ezek csak akkor minősülnek veszélyes anyagoknak, ha veszélyes anyag beszennyezte őket.


Viszont, lehetséges, hogy önkormányzati rendelet korlátozza az ingatlanon, nyílt téren való tárolást.

Például, a mi falunkban van rendelet, ami a közterületek és ingatlanok rendjéről, a település tisztaságáról és környezetvédelemről szól.

Sok mindent szabályoz.

Például, hogy az ingatlanát mindenkinek rendben kell tartania, gyomtól, gaztól, szeméttől meg kell tisztítani.

És, például, nem szabad huzamosabb ideig (1 hónapnál hosszabb ideig) szemetet, veszélyes hulladékot, bontási, építési törmeléket, -anyagot az ingatlanon felhalmozni, tárolni, lerakni.


A kérdésből és a hozzáfűzött kiegészítésből nem derül ki, hogy a határozat tartalmaz-e hivatkozott jogszabályi helyet, aminek nem tettél eleget, vagy amit megsértettél? Kell tartalmaznia; önkormányzati határozatoknál nemegyszer még ügyiratszám sincs, de gondolom, hogy kormányhivatal azért ad a tartalmi követelményekre.

(A mi településünkön adott számú önkormányzati rendelet adott pontját sérti meg, aki egy hónapnál tovább tárol az ingatlanán bontott nyílászárókat, ezért szabálysértési bírságot kaphat.)

És kell lennie elérhetőségnek, ahol érdeklődhetsz, hogy pontosan mikor, hogyan állapították meg a határozatban szereplő tényeket? Be is tekinthetsz az iratokba, ehhez az eljárásban érintettnek joga van.

Illetve, a határozatnak tartalmaznia kell a jogorvoslati lehetőséget is. Ez azonban illeték befizetése mellett szokott lehetséges lenni. Érdemesebb először kapcsolatba lépni velük.


Mindenképp érdeked mielőbb tisztázni, mert a veszélyes anyagok tárolásával, kezelésével kapcsolatos szabálysértések jogilag elég súlyos megítélésűek. Ha nincs rá jogi alapjuk, akkor jobb, ha mielőbb elállnak ettől az állításuktól. Önmaguktól nem fognak változtatni.

2018. jún. 8. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!