Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit jelent az, hogy egy film...

Mit jelent az, hogy egy film 'egész estés'?

Figyelt kérdés

Rengetegszer hallottam már ezt a kifejezést de mai napig nem tudok rájönni mit jelenthet. Talán hogy hosszabb?

Értelmes válaszokat várok, köszönöm.☺️


2018. jún. 17. 13:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
66%

Elkezdtem ír, aztán rájöttem hogy a Google: "egész estés film" első találata ez, és az én válaszom is benne van:

https://www.gyakorikerdesek.hu/szorakozas__filmek-sorozatok_..


Ha rögtön a keresőben keresnél és nem ide írtad volna ki, már rég választ kaphattál volna.

2018. jún. 17. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
24%

És miért kell taplónak lenned?


Igen, azt jelenti, hogy hosszabb.

A televízió kb. 70 perces filmet bír el, a moziban a 90 perc az általánosan elfogadott. Persze akadnak négyórás produkciók is.

A nézők figyelme szobában kb. bő egy óráig tartható fenn, moziban másfél óra.

Utóbbiban is léteznek az un. kisjátékfilmek, amelyek akár egy óránál is rövidebbek lehetnek.


Leginkább akkor találkozhatsz a kifejezéssel, ha valami olyan műsor kerül mozivászonra, amelynek ismert verziója sokkal rövidebb.


Mondjuk megy a tévében egy egyenként 20 perces sorozat a törpék szerelméről. Ez olyan sikeres, hogy elkészítik az egész estés mozi változatát, ami mondjuk 102 perc.


Az egész estés jelzéstől függetlenül ez délelőtti matiné is lehet egy adott filmszínházban.

2018. jún. 17. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
69%
#2 mert az oldal tele van szemetelve olyan kérdésekkel, amikre egy félperces google keresés választ tudna adni
2018. jún. 17. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
37%

"A televízió kb. 70 perces filmet bír el"



Mert utána felrobban? Vagy mi?

2018. jún. 17. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 TappancsMancs ***** válasza:
Nem szó szerinti értelemben értendő kifejezés és annyit jelent nem tévésorozat ami 30 perces hanem általánosan legalább 1:30-es. Vagyis mozifilmről van szó akkor is ha tv-ben adják.
2018. jún. 17. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
41%

Mert utána felrobban? Vagy mi? - ha Videoton, akkor még az is előfordulhat.

Nagyon szépen köszönöm egyébként a válaszom nullára értékelését. Érdemes volt dolgoznom vele.


A kifejezés arra vonatkozik, hogy 70 perc után már unatkozik a néző a tévé előtt.

Persze a mai tévézés más, mert fél óra reklám után van tíz perc műsor, ami virtuális reklámot tartalmaz.

2018. jún. 17. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
A reklámtörvény nem enged óránként 12 percnél több reklámot, úgyhogy kicsit csúsztatsz a számokkal.
2018. jún. 18. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
#7 én nem ezt tapasztalom :/
2018. jún. 18. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
55%
Az történt, hogy kevés hosszú reklámok helyett több rövidebb van. Emiatt úgy tűnik hogy több lett a reklám. illetve pár percet elvesz a nem kereskedelmi jellegű reklám (saját promó és ajánló). Szerintem valahol a 40-45 perc műsoridő + 12 perc reklám + 3-8 perc ajánló lehet az átlag időbeosztás óránként.
2018. jún. 18. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
#9 jogos
2018. jún. 18. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!