Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Köteles vagyok a szomszéd...

Köteles vagyok a szomszéd udvarába áthajló kb.30 cm-es cserje ágakat levágni?

Figyelt kérdés

Udvarunkat diszcserjékkel ültettük be a kerítés közelében. Ezek többek között tavasszal virágzóak, de ez a szomszédomat zavarja, holott gyümölcsfákon kivül más nincs az udvarán. Tehát a cserék nem zavarnak.

Minden évben eleget tettünk kérésének, de a férjem most már 78 éves, s nem tudja ezt a munkát bevállalni.

Napszámost kellett fogadnom, aki ezt az 1 órás munkát 4 ezer Ft-ért végezte el, természetesen a mi gépünkkel, a mi áramunkkal.

Köteles vagyok én a visszavágást évente saját költségemre, mint nyugdijas megtenni?


2018. jún. 18. 16:12
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha a szomszéd felszólit rá akkor köteles vagy.

De még igy is olcsóbban megúsztad mint ha a szomszéd feljelentése miatt a városvezetés kötelez a munkára és még meg is büntet.

2018. jún. 18. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Természetesen köteles vagy!


Nem elég, hogy a jogszabályokat semmibe véve szemtelenül és illetlenül a kerítés közvetlen közelébe növényzetet telepítettetek. Ennek lehet már az árnyékoló tulajdonsága sem tetszik a szomszédnak. De onnantól kezdve, hogy átnő a szomszédba, olyan látszata van a dolognak, hogy te nem csak a saját telkeden akarsz rendelkezni, hogy mi hogyan legyen, hanem a szomszéd telkén is - amihez azonban semmiféle jogalapod nincsen.

Igen, köteles vagy ápolni és karban tartani a növényzetet, hogy a szomszéd a saját telkével úgy rendelkezhessen, ahogy ő akar, és ne a te árnyékodhoz és átnyúló ágaidhoz és lehulló leveleidhez kelljen neki a saját tulajdonában alkalmazkodni!

2018. jún. 19. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!