Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Tudnátok klímaberendezést...

Tudnátok klímaberendezést ajánlani? Szerelők véleménye, tapasztalata is nagyon érdekelne.

Figyelt kérdés

A helység 20m². Műanyag nyílászárók, belül a lakás gipszkartonos kívül pedig hőszigetelés van.

Kiegészítő fűtésre is szeretném használni.


2018. jún. 23. 17:37
 1/1 anonim válasza:

Szia!

Többféle márka és típus létezik erre a célra, mondok párat, de inkább ez anyagi kérdés, mert a határ az a csillagos ég... Ha, ténylegesen fűtésre is lenne használva akkor, mindenképpen Mitsubishi, esetleg Toshiba, a negyed vagy a fél millás történet nem megfelelő akkor ár/érték és minőség arányában a fűtésre optimalizált GREE gépei tökéletesen megfelelnek a célnak, 2016-os szériától felfele.


A hőszigetelést és a gipszkartont sem mostanában, találták ki, de azért erre nagyon oda kell figyelni, mert elég sok ilyen hibát javítok mostanság is. Nagyon kevés szerelő ért, illetve van megfelelő rutinja a g.karton és a hőszigetelésre való rögzítésben, ez a beltéri/kültéri egységnél is így van. A múlthéten is 2 klímát javítottam, ami befordult a hungarocellbe, illetve magával rátonta a csövet. Nem értem miért vállalnak el olyan munkát, amihez nem értenek, utána meg csak gond és baj van, persze kis idő után nálam cseng a teló és mehetek más hibáit javítgatni :(


Szóval mielőtt kiadnátok a szerelésre több 10,20 ezer forintot, azért nem árt tájékozodni, hogy az aktuális szakinak mekkora tapasztalata van az ilyesfajta rögzítésben. Nem szerencsés ha a 200 ezres klíma lefordul a falról és az sem megnyugtató, hogy a szerelőt hiába hívod nem fog kijönni, kijavítni a saját hibáját (sokan még pénzért se) tisztelet a kivételnek. Nálam otthon pl. GREE van azzal hűtök/fűtök, remélem tudtam segíteni.


Üdv.

(Klíma és Légtechnikai rendszerszerelő)

2018. jún. 24. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!