Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Jól látom hogy mára szétváltak...

Jól látom hogy mára szétváltak a maffiózók?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Sokat olvastam mostanában Gottiról, Al Caponéról és kortársaikról 1920-80. Kemény gengszterek voltak sok mindenben benne (drog, politikai és bérgyilkosságok, szeszcsempészet, hasonlók.


De végignézve a mai társadalmunkon én azt látom, hogy az alvilág két részre szakadt. Vannak azok a hatalmasra gyúrt izomgengszterek, akik már meg sem próbálnak úriembernek tűnni a felszínen, drogból, behajtásból uzsorapénzből, prostikból élnek és nem érdekli őket, hogy ülniük kell-e néhány évet.

A másik csoport (fehérgallérosok) mindent megtesznek, hogy legitimnek tűnjenek. Üzletember és vállalkozó álca alatt illegális szemétlerakásból, veszélyes hulladékok tiltott helyre ürítéséből, élelmiszer és egyéb termékhamisításból élnek, meg bármi hasonlóból, ami legálisnak tűnhet.

Jól látom, így van ez? Mi a véleményetek?



2018. jún. 27. 07:58
 1/3 anonim ***** válasza:
Rosszul latod, nem volt semmifele "szetvalas". Ez mindig igy volt, hogy voltak az eroszakos de alapvetoen pitianer bunozok (ami nem azt jelenti, hogy nem volt meg a magukhoz valo esze nemelyiknek), meg voltak akik szervezeteket iranyitottak.
2018. jún. 27. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Lehet. De Caponéék mindkettők voltak egyszerre és tudták is róluk, hogy sorozatgyilkosok, csak nem tudták bizonyítani.

Viszont nekem úgy tűnik, hogy akik most üzletembernek álcázzák magukat, kényesen ügyelnek rá, nehogy vér tapadjon a kezükhöz.

2018. jún. 27. 09:17
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Pintér Sándort hova sorolnád?
2018. júl. 12. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!