Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ez a telefonszám hívogat egy...

Andy365 kérdése:

Ez a telefonszám hívogat egy ideje: +544588784183 Mit tudok ezzel csinálni, eggyátalán mi ez a szám?

Figyelt kérdés
Azt tudom hogy Argentín a hívószám

2018. júl. 2. 12:16
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem veszed fel. Letiltod. Letiltod az összes külföldi számot. De azt is csinálhatod, hogy felveszed.
2018. júl. 2. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
0%
tiltsd le! semmi esetre se fedd fel, mert utána fizethetsz egy rakás pénzt!
2018. júl. 2. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 2*Sü ***** válasza:

A Google segítségével nem nagyon találtam információt. Valóban argentin szám (54-es országhívó kód). Ha felveszed, akkor kiderül, mi ez a szám. (Lehet, hogy valaki hibásan írta be a telefonjába a számot, lehet direkt marketing, lehet a visszahívásra bazírozó átverés, lehet egy Argentínába nyaraló ismerősöd, bármi lehet.)


#2 > semmi esetre se fedd fel, mert utána fizethetsz egy rakás pénzt!


Ez így ebben a formában közkeletű tévedés. Hívás fogadásáért soha nem kell pénzt fizetned. A hívás díját mindig a hívó fél fizeti. (Kivéve, ha te vagy külföldön, mert akkor a hívás díjának azt a részét, ami a külföldön való tartózkodásodból fakad, azt te fizeted, hiszen a hívó nem tudhatja, hogy külföldön vagy.)


Tehát ha Magyarországon vagy és magyar telefon előfizetésed van, bármilyen hívást felvehetsz, az nem jár számodra költséggel. Megint más, ha visszahívod a számot, mert ott már te vagy a hívó fél, és te fizeted a hívás költségét, ami akár emelt díjas szám is lehet.


Tehát nyugodtan vedd fel a telefont, de a világért se hívd vissza.


Meg persze le is tilthatod, bár én azért előbb felvenném, hátha releváns hívásról van szó.

2018. júl. 2. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!