Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Matekzsenik figyelem ;) Ti...

Matekzsenik figyelem ;) Ti hogyan oldanátok ezt meg? Eredmény? (lentebb írom)

Figyelt kérdés
Van 10 autóversenyző. Ezek közül van Peter, aki pontosan 3 -al több versenyzőt előz meg, mint ahányan őt megelőzték. A kérdés, hányadikként ér célba Peter, ha nincs holtverseny? A feladatnak van megoldása, és pontosan csak egy megoldása van. Ötletek? Köszönöm. Egy oldalon csináltam ilyesmi feladatokat, és ezzel valahogy nem boldogultam...előre is köszi, ha tudsz segíteni! Az én problémám, hogy nekem több megoldásom is lenne, de elvileg csak egy van...tehát valamit nem jól gondolok...

2018. júl. 3. 21:06
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
tíz versenyzö van, ha hárommal többet elöz meg, mint amennyien megelözték, akkor hat van mögötte és három meg elötte - azaz ö a negyedik.
2018. júl. 3. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
megjegyeznem hogy az elso talalgatassal oldotta meg
2018. júl. 3. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem találgatás, hanem logikai levezetés.
2018. júl. 3. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

en ugy oldanam meg hogy:


elotte van x auto (mert x-en megeloztek)

mogotte van x + 3 auto (akiket o elozott meg)


tehat eloote + peter + mogote levo autok szama:


x + 1 + (x + 3) = 10 versenyzo


ezt megoldva x = 3


3 versenyzo van elotte, o a negyedik

2018. júl. 3. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

de ugyis lehet (talan egyszerubb) hogy elotte van x auto, mogotte van x + 3, es az osszegnek 9-nek kell lennie, mert petert nem szamoljuk bele:


x + x + 3 = 9

2018. júl. 3. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
67%

Ez így pontatlan.

Ha az ötödik helyről indul,megelőzi 3,majd visszaelőzi őket és még hármat akkor második lesz. Ezer ilyen variáció van még.

2018. júl. 3. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi Mindenkinek! Igazából nem tudjuk, hogy azok száma, akiket Peter megelőz (ez mondjuk x + 3 versenyző, ahol x legyen azok száma akik Petert megelőzték) plusz Peter maga egyenlő-e 10 -el ( x + 3 + 1 = 10 ? )...hiszen Peter mögött és/vagy előtt még az (x + 3) versenyzőn túl lehetnek versenyzők, és az ő számuk ismeretlen (tehát y)...nem tudjuk, mi egyenlő 10 -el...én már arra is gondoltam, hiányos a feladat megfogalmazása...de szerintem tekinthetjük lezártnak, túl sok kihívás nincs ebben a feladatban így. Bocsi srácok, és köszi még egyszer Mindenkinek! :)
2018. júl. 3. 23:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!