Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Matekzsenik figyelem! Ez a...

Matekzsenik figyelem! Ez a kérdés nektek szól! Megtennétek hogy a levezetést is leirjátok? Meghálálnám

Figyelt kérdés
Van egy 90cm átmérőjű kutam melynek magassága 60cm. ezt körbe akarom szögezni(vagyis a földre tenni nem a kutra csak köré!) fa-darabokkal melyek 1cm vastagok és 5cm szélesek. Azt akarom h a fák 8szöget zárjanak be és szabályos legyen! Kérdés: mennyire legyen hosszú mind a 8 fa?
2011. márc. 27. 15:19
 1/6 anonim válasza:
78%
nem, mert ez a te házid, csináld meg te!
2011. márc. 27. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én 30cm+2*6.6666mm-nek számolom egy oldalát.


Vegyünk egy háromszöget, aminek az egyik oldala a nyolcszög egy oldala. Vegyük ennek a felét. Ez egy derékszögű háromszög, aminek a szögei 90, 22.5 és 67.5 fokosak, a 67.5 fokos szöggel szemben lévő oldala pedig 45 cm. Az oldalak a szemben lévő szögek arányában arányulnak egymáshoz, tehát 67.5/22.5=45/x -> tehát a nyolcszög oldalának a fele (x) 15 cm hosszú, tehát a nyolcszög egy oldala 30 cm hosszú.

Ez a deszka belső oldalának a mérete. Mivel a deszka 1 cm vastag, két oldal illesztésénél rá kell számolni. A 30 cm-en kívül egy ugyanolyan háromszögünk lesz, mint az első (van rá valami tétel, de nem emlékszem rá), csak ennek a magassága 1 cm. Innen: 1/45=x/30, így megkapjuk, mennyivel kell hosszabb deszkát vágni, hogy az illesztések pontosak legyenek, ez pedig mindkét oldalon 2/3 cm.

Remélem, érthető voltam :)

2011. márc. 27. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
aha köszönöm szépen elözö! :) az elsönek üzenem h én már nem irok házit 42 éves fejjel csak annyira a matek nem volt az erösségem :)
2011. márc. 27. 15:48
 4/6 anonim válasza:
Jó akkor visszavonom csak olyan sok lusta kisgyerek van aki azt várja hogy más csinálja meg a házi feladatát hogy már lehetetlen kiszűrni hogy ki nem az:D
2011. márc. 27. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Már csak arra lennék kiváncsi, hogy

1; minek kellett akkor a levezetés is

2; hogyan akarod meghálálni.

2011. márc. 28. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

hála=köszönöm, mert nem engedi a kérdésbe beirni :D

levezetés: mindig tanul az ember...

2011. márc. 28. 17:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!