Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogy lehet ezt megcsinálni?...

Hogy lehet ezt megcsinálni? Matekzsenik figyelem, tanár se tudta! (Gráf)

Figyelt kérdés

Egy vívóversenyen 8 versenyző vesz részt. Az eredményjelző táblán megjelent, hogy Az egyes versenyzők addig hány mérkőzést vívtak. Ezek a számok a következők: 2,3,1,5,7,6,4,2. Az egyik szakember rápillant a táblára s meg sem várva Az eredmények részletezését óvást jelent be. Elfogadnánk Az óvást anélkül, hogy tudnánk a szakember miért óvott? Miért?


Addig eljutottam, hogy rajzolta a gráfot, és 2 meccsel több van, de Az tanár külön kérdése, hogy hogy lehet ezt Gráf, rajz, minden nélkül csak a számokból és a versenyzők számából megállapítani, csak úgy ránézésre, szóval ahogy a szakember tette.

Az utasítás pontos, csak ennyi van megadva.

Ja Az első részre a válasz igen, de nem ez a kérdésem.


Nagyon hálás lennék a segítségért:#


2012. febr. 1. 23:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Igazából nem is kéne óvnia: a 7-es mindenkivel vívott, a 6-os az 1-es kivételével mindenkivel, ezen felül az 5-ös a 3-assal egyszer, és a 4-essel kétszer.
2012. febr. 1. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Az ki van kötve, hogy minden páros csak egyszer mérkőzött?
2012. febr. 1. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Mert ha igen, akkor: a 7-es mindenkivel vívott, akkor az összes többi minimum egy, a 6-os 1 kivétellel mindenkivel, ezért az egyes mellé kell lennie egy 2-esnek, az 5-ös kettőt leszámítva mindenkivel vívott, így az 1-essel és 2-essel nem, de mindenki mással igen, igen ám, de ekkor az összes többinek legalább 3 mérkőzése kellett volna, hogy legyen, mert vívott a 7, 6, 5 -el is, na de nekünk 2 db 2-esünk van!
2012. febr. 1. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Igen, ki van kötve!!!
2012. febr. 1. 23:30
 5/13 anonim ***** válasza:
54%

Én nem vagyok okos, viszont a gráfokból olyasmi rémlik képlet szerint, hogy össze kell szorozni a lehetséges párbajok számát, majd elosztani kettővel. 8 ember van, egy ember értelemszerűen 7 másik versenyzővel mérkőzhet meg, ergo 7*8 párbaj van, amit el kell osztani kettővel, ugyanis a sorrend nem számít, vagyis az Attila-Béla, vagy Béla-Attila mérkőzés ugye csak egyszer jön létre nem kétszer. Tehát ha kiszámoljuk, akkor 7*8 az 56. Ezt osztva 2-vel 28-at kapunk. Ennyi mérkőzés lehet. Ha a feladatban leírt számokat összeadjuk, akkor 30-at kapunk, tehát alapból nem stimmel valami.


Ez egyáltalán nem biztos hogy jó megfejtés, nekem ez rémlik a gráfos tanulmányaimból.

2012. febr. 1. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Énis ezt írtam elsőnek, de nem jó mert egy párbaj 2 embernél is emelünk a számot szóval B - 2 és G - 3 közül Az egyik meccs közös, nem?
2012. febr. 1. 23:39
 7/13 anonim ***** válasza:
Akkor szerintem az lesz a jó amit fentebb leírtam :) remélem érthető lett a fogalmazás :)
2012. febr. 1. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

ma 23:35

Valóban 28 játékot játszanak, de a feladatban megjelenő számok pont nem ezt adják ki, mert:

-z van odaírva, hogy egy ember hányt játszott, de egy játék két embernél is megjelenik, tehát az eddigi játszmák száma pontosan a fele annak, mint az ott lévő számok összege, azaz 15 játék volt eddig.

-ha belegondolsz, ha mindenki játszott mindenkivel, akkor mindenkinél 7es lesz a feladatban említett táblán, vagyis összegük 56 és pontosan fele ennyi játszma folyt le ebben az esetben, ami természetesen 28 és te ezt számoltad ki [ Ez utóbbi csak egy példa volt, hogy lásd a különbséget]

2012. febr. 1. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
5-ös vagyok, értem én, ezt valóban figyelmen kívül hagytam.
2012. febr. 1. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 vurugya béla ***** válasza:

A 3-as megadta a helyes választ, nem értem, minek kell tovább kínlódni.

Ha egy 7-es, egy 6-os és egy 5-ös van, akkor nem lehet egy 1-es és két 2-es. Ez gráf nélkül is kigondolható

Indoklás a 3-ban, nem ismétlem meg. Csak szólni akartam, hogy felesleges a szócséplés.

2012. febr. 2. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!