Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A fémkeresőhöz milyen feltétel...

A fémkeresőhöz milyen feltételek kellenek?

Figyelt kérdés
Egyre több videót látok a youtubon ahol fémkeresővel találnak tárgyakat stb... Gondolom engedély kell hozzá?! ha valaki részletesen leírná azt megköszönném :)
2018. júl. 5. 23:08
 1/3 anonim ***** válasza:

Miért kéne engedély?

Mi van abban, ami veszélyes lenne?

2018. júl. 6. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
66%
Nagyon komolyan nézz utána a jogszabályi háttérnek mielőtt kimész bárhová is. Maga az eszköz birtoklása nem engedélyköteles, szabadon magadnál tarthatod. Viszont a használatára engedélyt biztos nem fogsz kapni, mert úgy tudom hogy ilyen egyszerűen nem létezik, Magyarországon régészeti feltárást csak a múzeumok végezhetnek. Ez nem úgy működik mint egy horgászengedély. Régebben úgy tudom úgy volt, hogy védett területeken abszolút tilos volt a használata, nem védett területeken használhattad éppen, csak nem régészeti feltárásra (az mindenhol illegális), de mondjuk az ujjadról leesett karikagyűrűdet éppen keresgélhetted vele, hangsúlyozom hogy csak nem védett területen. Aztán ha akaratlanul mégis valami régészeti leletre bukkantál, akkor pár (talán 5) napon belül le kellett adni a múzeumban. Viszont ezzel rengeteg visszaélés volt, nyilván boldog-boldogtalan kijárt és a karikagyűrűjét kereste, az akaratlanul talált egyéb tárgyakat meg utólag elfelejtették leadni. Ezért pár éve szigorítottak, de ezt már nem tudom pontosan. Lényeg hogy nagyon gondold meg, és nézz utána a hatályos szabályoknak, mert nagy gáz ha elkapnak.
2018. júl. 6. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Akkor talán érdemes lenne áttenni a JOG kategóriába.
2018. júl. 6. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!