Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Akinek már megjött. Van vmi...

Akinek már megjött. Van vmi közvetlen előjele hogy jön vagy csak egyszer elkezd folyni azt kész?

Figyelt kérdés

Mert akkor én nagyon félek hogy éppen majd suliba óra közben

jön meg (egy szigorú tanárnál)!


2018. júl. 8. 14:44
 1/2 anonim ***** válasza:
Nekem előtte nap nagyon fájt a hasam, de azt hittem elrontottam. Szóval bár volt előjele, de nem gondoltam volna, hogy a menzesszel van összefüggésben. Viszont elsőre nem is úgy jött meg, hogy dőlt belőlem a vér, hanem csak barna folyásom jelentkezett, akkor esett le, hogy mi is az. Utána pár órával indult be rendesen a vérzés. Tehát nem ért volna probléma, ha éppen nem otthon jön meg.
2018. júl. 8. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia!

Az előjelek lehetnek:

- mell feszülés

- bimbó érzékenység

- alhasi fájdalom

- barna folyás

- kevés vérzés

Stressz is előidézheti, ha már a hormonok, és szervezet erre készen állnak.

Ha attól félsz, hogy a suliban ér váratlan, akkor készülj fel rá! Legyen nálad menzesz csomag, ami tartalmazzon:

- betétet (tampont ráérsz később is használni, mint az első időkben, mellesleg éjszakára SOSE hagyd bent ha már használsz tampont.)

- váltó bugyit (pamutot, vagy lehet kapni speciális papír bugyit a DM üzleteiben)

- intim törlőkendőt

- kézfertőtlenítő gélt

- fájdalom csillapítót és görcsoldót (Nagyon jó az Algoflex M - ami kifejezetten erre a célra készült, de jó a sima Algopyrin és No-spa tbl. kombója)


Annyit még hozzá teszek, ha a későbbiekben stressz ér, akkor az elmúlóban lévő menzesz visszatérhet, ez is normális. A vérzés általában 4-7 napig tart, változó, hogy kinek mennyi ideig, és szintén általánosságban 28 naponként tér vissza, de ettől is akadnak eltérések.


Nekem volt olyan szerencsém, hogy otthon jött meg először, és minden előjel nélkül, vagy csak nekem akkor nem tűnt fel.

Ne félj, készülj fel, és nem ér meglepetés! :)

2018. júl. 9. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!