Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szerintetek egy férfinak jó...

Szerintetek egy férfinak jó ajándék egy igazi Rolex? Örülnétek neki?

Figyelt kérdés
2018. júl. 10. 09:49
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
83%
Nekem nem kéne, vagyus max arra hogy eladjam
2018. júl. 10. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
58%

Erre így nem lehet válaszolni.

Attól függ, melyik társadalmi osztályba tartozik.

Szerintem egy középosztálybelinek tökéletes lehet.

2018. júl. 10. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

mert a gazdagoknak a Rolex az gagyi?

🤣

2018. júl. 10. 10:33
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg attól függ, hogy milyen társadalmi státusza van, és milyen alkalomról van szó.
2018. júl. 10. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
hogy jön ide a társadalmi státusz? van olyan akinek a Rolex gagyi? sztem a világ leggazdagabb embereinek is lapul egy Rolex a fiókjába.... ezt most nem értem.... ez egy 2 és fél millió forintos óra
2018. júl. 10. 10:46
 6/18 anonim ***** válasza:
85%

Te most a véleményünkre vagy kíváncsi, vagy vitázni akarsz?

Senki nem írta, hogy gagyi.

Trabant mellé nem való, az biztos.


Ha szempont az ár nálam, akkor két dolgot szoktam nézni:

- magamnak megengedhetném?

- a megajándékozott is megengedhetné magának?


A túl olcsó és a túl drága ajándék egyaránt kínos perceket okozhat.

Mondom, ha csak az árát nézzük!

2018. júl. 10. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
35%

A kérdező kommentje:


hogy jön ide a társadalmi státusz? van olyan akinek a Rolex gagyi? sztem a világ leggazdagabb embereinek is lapul egy Rolex a fiókjába.... ezt most nem értem.... ez egy 2 és fél millió forintos óra


Na látod! Van 300 milliós Rolex is. Akinek olyan van a csuklóján annak bizony a 2 milliós csak ócskaság.

2018. júl. 10. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 2*Sü ***** válasza:
100%

Igen, erre így nehéz válaszolni.


Ahogy írták előttem az óra ára, az ajándékozott anyagi helyzetének aránya is érdekes. Ha valakinek az anyagi lehetőségeihez képest túl drága ajándékot veszel – ugye egy új Rolex óra azért leginkább milliós nagyságrendű ajándék –, az kellemetlen lehet a számára, mert úgy fogja érezni, hogy akkor neki is hasonlóan értékes ajándékot kell vennie később, amit nem biztos, hogy megengedhet magának. Ha valaki átlagfizetésért dolgozik, és kap egy 2,5 milliós Rolex-et a születésnapjára, akkor karácsonykor, vagy a születésnapodkor vért fog izzadni, hogy egy hasonló értékű ajándékot kipréseljen magából, lehet egész évben arra fog gyűjtögetni, mert úgy érzi, hogy az adósod lett. Lehet, hogy itt és most örömöt okozol neki, de később meg óriás terhet teszel a vállára, és gondol nem az a célod, hogy szívjon emiatt.


Fordítva is igaz, ha te is, az ajándékozott is milliós havi fizetést visztek haza, és elég közeli viszonyban álltok, akkor egy 5000 Ft-os Égáz utalványt adni… Hát nem mondanám jó ötletnek.


Az apropó, vagy pl. a kettőtök viszonya sem mindegy. Ha az anya vesz az érettségiző gyerekének egy arany pecsétgyűrűt, az rendben van. Ha egy nem túl közeli munkatárs vesz egy férfinek a névnapjára egy arany pecsétgyűrűt, az erősen túllő a célon.


A társadalmi helyzet, a közeg sem mindegy. Egy Rolex jól áll egy közép- vagy felső osztályba tartozó, pl. nagyobb városban lakó emberen, aki gyakrabban fordul meg kulturális eseményeken, társas összejöveteleken, vagy munkája révén gyakrabban húz öltönyt, nyakkendőt tárgyalásokra, előadásokra. Neki lehet jó ajándék. A 60 éves, falun élő, a traktor és a kocsma között ingázó Pista bácsi viszont elég furán fog benne festeni. Neki inkább ne…


Az ajándékozott habitusa, stílusa, meg magának az órának a stílusa sem lényegtelen. Egy 22 éves punk, rocker aligha fog felvenni egy arany karórát, mert számára mindazt szimbolizálja, amilyen nem akar lenni. Egy 35 éves programozónak meg lehet, hogy túl elavult technika, mert inkább nézi meg az időt a mobilján, vagy egy okosórán. Egy 25 éves sportolónak megint nem a megfelelő eszköz, mert ő meg előbb vesz fel egy fitnesz karkötőt. Lehet szépnek, értékesnek fogja tartani az ajándékot, csak éppen a teljesen haszontalannak, feleslegesnek.


Olyan dolog ez, hogy egy Armani öltöny önmagában szép, elegáns, de elég csúnyán fest, ha az öltönynadrágot valaki beletűri a gumicsizmába. Egy Louis Vuitton férfi táska önmagában lehet elegáns, de elég hülyén fest, ha valaki munkásruhára veszi fel, és abból veszi elő az újságpapírba csomagolt párizsis zsemlét. Egy Rolex óra is lehet nagyon elegáns, ha passzol az az viselő habitusához, öltözködési szokásaihoz, környezetéhez, és elég hülyén néz ki, ha teljesen elüt attól.


Tehát a megajándékozottról szerzett mélyebb ismeretek, az alkalom, a kettőtök közötti viszony ismeretének hiányában erre a kérdésre nem lehet válaszolni.

2018. júl. 10. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
41%
Én ugyan csaj vagyok, s kiugróan gazdag. Szerintem is nagymértékben függ a dolog attól, milyen társadalmi rétegről van szó. Ha lenne barátom, egy 10-15 milliós Rolexet simán megvennék neki, ha tudom szeretne egyet. De csak akkor vennék, ha ő is hasonlóan áll anyagilag.
2018. júl. 10. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem szívesen fogadnék el egy két és fél milliós órát. Nem tudnám igazán értékelni, meg vigyázni se tudnék rá. Annak meg mi értelme lenne, hogy széfben őrizzem elzárva?

A másik, hogy nem tudom mit várna el az a valaki cserébe, aki ezt az órárt ajándékba adná nekem? De viszonozni is hasonló értékben kellene,(mármint ha neki van születésnapja mondjuk) amit nem engedhetnék meg magamnak, csak ha eladom az órát:D

2018. júl. 10. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!