Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A gitározásból meg lehet élni?

A gitározásból meg lehet élni?

Figyelt kérdés

Úgy értem, ha elmegyek pl a Kőbányaira tanulni, és gitáros - énekes "szakra" jelentkezek, mennyi esély van utána elhelyezkedni ilyen zenész végzettséggel? Idétlen kérdés lenne, hogy mennyit keresegy gitáros, mert nyilván ez sokmindentől függ. Csak annyi a kérdés, hogy ebből egyáltalán meg lehet-e élni, úgy, hogy kikerültem a suli kapuján túlra, és csak magamra számythatok (ha addig nem teremtek kapcsolatokat zenészek közt)

Előre is köszönöm!



2018. júl. 13. 10:44
1 2
 1/11 Mojjo ***** válasza:
100%

Ha nem építesz addig kapcsolatokat, akkor kb. kizártnak tartom. Nézz meg pár álláshirdetős oldalt, nem fogsz olyat találni, hogy gitárost keresnek. Hobbizenekarok a zenészaprón esetleg néha keresnek gitárost, de abból nem nagyon lesz pénz.


Ha ebből akarsz megélni, brutálisan jól kell építened a kapcsolataidat és akkor talán van valamennyi esélyed. De sokkal valószínűbb, hogy valami betanított melósnak fogsz tudni elhelyezkedni - de az sem lesz egyszerű, ott is inkább azokat keresik, akiknek van tapasztalata, vagy legalább valami olyasmi tudása, ami nekik kell.

2018. júl. 13. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Szóval elképzelhető, hogy sikerülhet, de nagyon nehezen? És az énekléssel mi a helyzet?
2018. júl. 13. 12:14
 3/11 anonim ***** válasza:

Már ne haragudj: valami eszeveszetten talpraesettnek kell lenned ehhez.

Te viszont még a "karrier" kategóriát sem találtad meg.

Egy jó tanács: NE ezt válaszd fő foglalkozásnak.

2018. júl. 13. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
100%

Mondjuk állláshirdetős oldalakon vállalkozókat, politikusokat és focistákat sem keresnek, aztáán mégis azokban van a nagy pénz.. :D


Kérdező; meg lehet élni gitározásból, de nem annyira egyenes az út, és sok szerencse kell hozzá. Ha szétnézel a jól kereső zenészek közt, észreveheted, hogy a tehetség és a befektetett idő nem arányos a hírnévvel, nem a legjobb gitárosok lesznek a leghíresebbek, és nem a legtehetségesebbek fogják a legtöbbet keresni. Ha ezt a sulit választod, akkor is legyen mellette valami, amit akkor is csinálhatsz, ha nem jön össze úgy a zenész pálya, ahogy tervezted. A kőbányai suliban viszont sok kapcsolatod lesz, ha ügyesen csinálod a dolgaid, akkor bekerülhetsz olyan körökbe, amiből aztán később megélhetésed is lesz.

2018. júl. 14. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Mojjo ***** válasza:
91%

@4: Ha megnézed és értelmezed, amit írtam, láthatod, hogy az álláshirdetős oldalak böngészése arra az esetre vonatkozik, ha nem épít kapcsolatokat.


Egyébként akármennyire nem polkorrekt ezeket kimondani, a hármasnak van igaza. Aki eleve úgy áll neki, hogy lehet, addig nem teremt kapcsolatot zenészekkel, plusz aki gyk-n kérdez, a kategóriát sem eltalálva, az aligha lesz elég agilis, talpraesett ahhoz, hogy ez menjen neki. Csúnyán hangzik, de az még csúnyább lenne, ha majd ott állna egy olyan papírral, amivel semmit nem tud kezdeni, ahelyett, hogy valami olyan szakmát kitanult volna, amiben el tud helyezkedni.

2018. júl. 14. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Azért egy jó session zenész nem mostanában hal éhen, de az éttermiek is elvannak, csak tényleg ott kell lenni.
2018. júl. 14. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Aki tehetséges és talpraesett az megél, mondjuk érdemes több lábon állni az is biztos mert úgy azért csak könnyebb.
2018. júl. 15. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Mojjo ***** válasza:
100%
@7: Inkább talpraesettség kell, mint tehetség :) Ha valaki épphogy egy középszar szintet üt meg, de remekül el tudja adni magát, sokkal többre viheti, mint egy virtuóz, aki képtelen kapcsolatokat építeni, meg marketingelni magát.
2018. júl. 15. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
ezt mondtam én is >:(
2018. júl. 15. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a válaszokat! Úgy gondoltam én is persze, hogy mellette tanulnék még valamit, hogy ha esetleg nem jön be...azért átondoltam. És köszönöm szépen, sokat segítettetek!

(Aki pedig felhozta a kategóriát, nagyon siettem, és kb 10 percem volt ezt kiírni és megfogalmazni, nem a kategóriákkal törődtem elsősorban. Bocsi :) Ne vegyétek rosszul, nem sértésnek szántam)

2018. júl. 15. 13:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!