Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Írás közben előfordul, hogy...

Írás közben előfordul, hogy pár betűnek a zöngétlen párját írom le. Miért van ez?

Figyelt kérdés
Először ezt a dolgot kézírásnál vettem észre, de billentyűzeten való gépelésnél is előfordul mostanában. :S (pl. B helyett P-t írok, vagy V helyett F-et, G-K, D-T stb...) Nagyon tud bosszantani a dolog. Van erre valami magyarázat?
2008. nov. 1. 18:58
 1/8 anonim ***** válasza:
79%
diszgráfia?
2008. nov. 1. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
62%
A beszédnél nem tapasztalod ezeket?
2008. nov. 1. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Nem, beszédnél egyáltalán nem tapasztalok hasonlót.

Jó, mondjuk írás közben sem olyan gyakori, de azért párszor már határozottan észrevettem, és kicsit fel is tud bosszantani.


Egyébként utánanésztem ennek a diszgráfiás dolognak, és pontosan így van. Akusztikus diszgráfiáról van szó (van több féle is), mert ennél a jelenségnél keverik a zöngés betűket zöngétlen párjukkal. Hmm... Nem tudom ez mennyire lehet súlyos, de inkább ráhagynám a dolgot, csak nagyon érdekelt, hogy van-e erre magyarázat. (ezek szerint van)


Köszönöm szépen! ;)

2008. nov. 2. 11:43
 4/8 A kérdező kommentje:
Hát nem hiszem el! Az "utánanésztem" szó nem volt szándékos! Berosálok komolyan! :D Hát ez fantasztikus! El kell, hogy ejtsek egy ilyen szót ide is... Pff... Na ez most nagyon kiakasztott... Nemáár! Nekem ilyesmikkel sosem voltak problémáim. Eddig sem zavart különösképpen, és csak gondoltam rákérdezek, erre tessék...
2008. nov. 2. 11:48
 5/8 anonim ***** válasza:
Nyugi. Ha nagyon meg szeretnéd ezt változtatni szakember segíthet. De szerintem egy kisebb fajta odafigyeléssel ki tudod küszöbölni ezeket a problémákat. Sok sikert mi hamarabbi "gyógyulást"
2008. nov. 2. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Figyelj nekem kb. 3 éve volt hogy pár betű helyett számot írtam deh enmtudom mért, pl.:a=1, t=7

És én sme érftettem mért deh idővel elmúlt:P Tamilina

2008. nov. 3. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Nekem is előjött hasonló az utóbbi időben pl:


a=6

vagy forditva de legtöbbször számokkal..

nemtom mi de rem elmúlik.:]

2008. nov. 28. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
én meg néha számok helyett a kezdőbetűjüket írom le! legtöbbször 4 helyett n-t írok, de más számokkal is előfordul néha. szóval elég sok embernek vannak "ilyenjei" de szerintem ez legyen a legnagyobb bajunk!
2009. jan. 25. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!