Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Cigányok mért veszik a tollat...

Cigányok mért veszik a tollat és mire használják?

Figyelt kérdés

2018. júl. 15. 12:03
 1/8 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy én vagyok a buta, de madártollra vagy írótollra gondolsz?
2018. júl. 15. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Madártollra. Régi párnákat, takarókat szoktak venni. De miért és mire kell nekik? Mire használják fel (a továbbadáson kívül) ?...
2018. júl. 15. 12:11
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg ők maguk használják fel párnákhoz és egyéb dolgokhoz töltőanyagként. A használt, másnak semmire sem kellő tollak felvásárlási ára meg a belőlük készült késztermék között hatalmas az árrés, ezért éri meg nekik körbejárni az országot.
2018. júl. 15. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Mert újrahasznosítják a töltőanyagot, párnákra, paplanokra, és azt továbbadják. Valóban nagy az árrés és ezért éri meg nekik bejárni az országot, mert amit összeszednek mennyiséget elég nagy és simán tudnak annyi új párnákat, paplanokat legyártani hogy azokat később pár hónappal később piacokon eladhassák.
2018. júl. 15. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A "tollazás" régi foglalkozás a cigányok körében! És nagyon jövedelmező!

Voltam én már ilyennel foglalkozó cigány házában. Bizony eltátottam a számat!

2018. júl. 15. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

A kérdező vagyok. FIGYELEM: Utólag kiderítettem, hogy a cigányok tényleg üzletelnek vele, és 4x-es(!) áron akarták volna tovább adni. Szóval 4-szer kevesebbet fizettek volna nekem mint amennyit itt a környékünkön valóban ér!!!

Nálunk itt ugyanúgy felvásárol egy Magyar úriember, tőle tudom. Beszéltem utána erről nekik. Nagyon csavargatták az orrukat.

Pofátlanok.

2018. nov. 1. 12:09
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha neked ez pofátlan, akkor jó ha tudod, hogy az egész piacgazdaság ezen alapul. Te csak úgy tudsz nyereséget csinálni bármiből, ha drágábban adod el, mint amibe neked az elkészítése/beszerzése/legyártása/adózás utáni eredménye kerül. Minél több eladási szakaszon megy át egy áru, úgy teszi rá a termelő, nagykereskedő, kiskereskedő meg az állam a saját árrését.
2018. nov. 1. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Félre értettél: Nekem az a pofátlanság, hogy többszörös egész szám szorzóval adják tovább amit a szerencsétlen "őstermelőtől" megvesznek. Legyen cigány, vagy nagyvállalat. Az neked sem jó ha 2x,3x,4x,5x,10x,15x -szeres árral adják el mint amit amennyiért felvásárolják tőled,tőlem. Hány cigányt láttál te kapálni?


Mostanában a DDR RAM áraknál ezt már kartellezésnek hívják. Ott össze is beszéltek (akár a cigányok), hogy egy közös fix áron tartva, jól megszívatjuk a magyar kétkezi dolgozó, és szellemi tudásból termelő embereket. Ezt nevezem én pofátlanságnak, nem a gyártási ár 20%-50% akár 70% felárát.


Elnézést nem akartam senkit megbántani, de kicsit gondolkozzunk már el ezeken.

2018. nov. 22. 17:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!