Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit csináljak magammal? Hogy...

Mit csináljak magammal? Hogy fékezzem magam, hogy tanuljak önkontrolt? Annyira agressziv vagyok ha valaki egy kicsit is beszol majdnemhogy megverem, volt egy incidensem egy emberrel és majdnem megöltem, mit csinálhatok ezzel?

Figyelt kérdés
Már egyre többen félnek tőlem
2018. júl. 15. 22:55
 1/5 anonim válasza:

Elösször is probálj meg jogázni vagy relaxálni.

Ha nem nagyon segi2 vegyél egy boxzsákot és ha érzed,hogy felgyült a feszko csak kezd el verni 😃

2018. júl. 15. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Sportolj. De ne csak úgy ímmel-ámmal, hanem, mint az állat. Ha pl minden nap lebicajozol 30-40 km-t, akkor nem csak kedved nem lesz agresszívnak lenni, hanem erőd sem. Örülni fogsz, ha fekhetsz és alhatsz csendben.
2018. júl. 16. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 2*Sü ***** válasza:

Az érzelmek kordában tartásának egyik feltétele, hogy felismerd az érzelmeidet. Úgy a hétköznapokban próbálj önmagadra figyelni, hogy mit érzel, miért érzel úgy, ahogy. Most dühös vagyok. Miért vagyok dühös? Mi váltotta ki? Lehetne-e máshogy viszonyulni az adott helyzethez? Van-e belőle valami hasznom, vagy segít-e bármiben, változtat-e bármin az, hogy dühös vagyok? Lekéstem a buszt, azért vagyok dühös. De vajon attól, hogy dühös vagyok, visszajön a busz, vagy gyorsabban jön a következő? Nyilván nem. Akkor mire jó ez az egész düh?


Nézd más perspektívából is a dolgokat. Megint nem csak akkor, mikor elborul az agyad, hanem úgy hétköznapi helyzetekben. Lekésted a buszt. Lehet hogy itt és most ez valahogy fontosnak tűnik. De valóban fontos? Sietnél. De az ember állandóan siet valahova. Miért ne lehetne inkább örülni annak, hogy kaptál 5-10-20 perc extra pihenőidőt, ami alatt személheted a világot magad körül, vagy megtervezheted, hogy mit is kellene csinálnod és mikor, vagy úgy eltűnődhetsz az élet nagy kérdésein.


Lekésted a buszt? Oké, lehet, hogy kicsit késve érkezel meg valahova. De vajon lesz-e ennek mondjuk egy hónap múlva bármilyen jelentősége? Lesz-e ennek öt év múlva bármilyen jelentősége? Lehet nem is fogsz már az egészre emlékezni. Akkor megint mire fel ez az érzelmi töltet, hiszen nem történt semmi lényeges.


De hangsúlyozom, ezek csak akkor működnek abban az esetben, mikor beszól neked valaki, ha előtte napi szinten figyeled az érzéseidet, azok okát. Csak akkor fogod tudni a beszólás esetén is a racionális énedet az érzelmeid fölé helyezni.


Beszól valaki? Oké, mond valami véleményt rólad, pl. ismerni véli édesanyád foglalkozását. És? Ha nem mondaná ki, akkor is ezt gondolná. De számít, hogy mit gondol az az illető? Ettől megváltozik bármi is? Ha valaki szerint a anyám durva – k-val –, akkor mi van? Ez maximum az ő kulturáltságáról mond el bármit is, ettől sem én, sem anyám nem lett se rosszabb ember, se szegényebb, se hülyébb, se öregebb, se betegebb, se csúnyább. Akkor végül is nem történt semmi.


Aki beszól, az pont azt akarja elérni, hogy te egy adott érzelmi állapotba kerülj. Ha meg is ölöd, akkor is tulajdonképpen ő nyert, hiszen pontosan az történt, amit akart. Szóval ne add meg neki azt az örömöt, hogy elérje a célját. El lehet intézni kulturáltan, humorosan is a beszólást, és ha a másik látja, hogy nem vagy ideges, akkor ő veszített, ő lesz zavarba: „Azt mondod, hogy anyám …rva? Nos ez ez téves megállapítás volt a részedről. De felettébb kíváncsivá tettél, hogy milyen következtetési láncon jutottál erre a feltételezésre.”


Szintén kizökkentő lehet, ha mondjuk egy ilyen beszólásra végignézed a másikat, és megjegyzed, hogy: „Neked meg jó a cipőd. Hol vetted?”.


Nem tudom mennyi idős vagy. Az alábbi videó alapvetően az iskolai verbális agresszióról szól, de minden korosztályra értelmezhető, és lehet, hogy tanulságos lesz:

https://www.youtube.com/watch?v=--3iSh4TA0M

2018. júl. 16. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 2*Sü ***** válasza:
Még egy tanács. Ha úgy általában gyakran szoktál káromkodni, szokj le róla. A káromkodás adott esetben nagyon jó feszültséglevezető tud lenni. De ha valaki indokolatlanul, napjában káromkodik, annál pont ez a szerepe veszik el.
2018. júl. 16. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Hidd el te jó ember vagy
2018. nov. 8. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!