Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Kiközvetítő lapot (közfoglalko...

Kiközvetítő lapot (közfoglalkoztatásba), a Tankerületi Központ, adhat-e át úgy a munka helyre (gimnázium), hogy a kiközvetítő lapon be van karikázva, hogy a munkavállaló nem fogadja el a felkínált, , állást'' és alá kellene írnia a munkavállalónak?

Figyelt kérdés
Azt sem tudom mi lenne a feladatom, nem küldték ki lakcímemre a kiközvetítőt, telefonon értek utol, hogy menjek be... és volt előzménye

2018. júl. 16. 19:04
 1/6 A kérdező kommentje:
Több mint 5 hónapot dolgoztam közfogiban általános adminisztrátor szerződéssel: napi masszív 4,5-5 óra fénymásolás a fénymásolóban, adimisztratív feladtok - zömében. Egy-két kávéfőzés,volt amikor cipekednem kellett(abba igaz a derekam becsípődött). Június 19.-én aláírtam a gimiben a kiléptetőt, bejelentettem otthon, hogy nincs tovább - júliustól úgy látszik nem kellek, mivel nem hívott be az igazgató, hogy maradnék-e. 28-29.-én táppénzen volta, de már 29.-én 12:45 kor a gimiből kaptam a teló hívást, hogy szeretettel várnak , én a Munkaügyibe készültem hétfőn,hétfőn dolgozni.És itt kezdődik a kálváriám....
2018. júl. 16. 19:47
 2/6 anonim ***** válasza:
Most dolgozol vagy nem?
2018. júl. 23. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem dolgozom közfoglalkoztatásban, sem más ,,szektorban"- Sőt... a tegnapi nap a Tankerületi Központban (remélem nem fognak semmit megkozmetikázni), sikerült a valós állapotot felvinni az eredeti kiközvetítő lapra, amit már azután kaptam KÉZHEZ a Munkaü. Közp.-ban az ügyint.-től, hogy NEM VOLTAM HAJLANDÓ a nem valós állapotot aláírni a volt közfoglalkoztatási helyemen, az egy gimnázium volt, ahonnan kiléptettek jún. 15.-vel, aláírtam jún.19.-én, és jún. 29.-én telefonon értesített a gimi ügyintézője (táppénz. voltam), hogy hétfőn várnak szeretettel, mivel folyamatos lesz/lett a közfo. program. Akkor hökkentem meg, hogy ezt tudni lehetett már 2 héttel ezelőtt sokan kérdezték tőlem, az ismeretségi körömből maradok-e a helyemen, meghosszabbítják vagy sem, de mivel csak kiléptetőt kaptam, így egyértelmű volt, hogy - nem. Na ezután, történt meg, hogy július 16.-án telefonált a gimiből, az ügyintéző, írjam alá a kiközvetítő lapot, ami náluk van. Én csak azt tudtam felelni, hogy tudok a kiközvetítő lapról, mivel a Munkaü. Közp. az ügyinté. tájékoztatott, hogy kipostázták, de még nem jött meg. A gimi ügyint. azt felete, náluk van a kiközvetítő, menjek be aláírni, s csak annyit kell még hozzá tennem, miért nem vállalom el a munkát, mivel az van BEIKSZELVE! Na ekkor durrant be az agyam.
2018. júl. 24. 07:14
 4/6 anonim ***** válasza:
Nálunk jún 20-ig úgy volt, hogy mindenki maradhat, majd rákövetkező nap már az volt, hogy a felsőfokú végzettségűeknek rezeg a léc, tárgyalnak, majd 2 nappal a szerződés lejárta előtt közölték nem volt sikeres a tárgyalás, mostmár biztos, hogy nem kell hétfőn menni, vége. Most jár a munkanélküli, de ha addig nem sikerül találni valamit, nem tudom mi lesz, erre sem épp a munkaerő hiány a jellemző. Nem értem, ha önként vállalnám, akkor miért kell kizárni, csak azért, mert magasabb a végzettségem, holott az elmúlt években ez nem volt probléma.
2018. júl. 29. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Reménykedtem, hogy értelmes infót ír valaki a kérdésemhez, hálás köszönet Neked. A gimiben, ahol legutóbb közfo,,gyin" voltam (5,5 hónap), legtöbbnyire a fénymásolóban rohadtam, s elvárták ,,volna" (egyesek), ha beadom a derekam, hogy 2 db. nagy teljesítményú fénymásolóval dolgozzak egy helyen, mivel úgy gyorsabb lenne (szerkesztés, könyvekből célzott részek, összekapcsozás, stb.) délután ,,küldönc" státusz, na azt imádtam! :)...És annyit nem érdemeltem, hogy az ig. vagy ig. hely. behívjon jún. 30. előtt, hogy mi várható. Családos vagyok, otthon furi volt elmondani, hgy ,,már megint nem kellek". Jún. 29.-én pedig közölték telefonon keresztül. hogy folyamatos a program. Hidd el, akit akartak azt vissza vették, itt nem az számított, kinek milyen végzet. van, mive nakem is felsőfokú, viszont mindenképpen ,,megakartak szorítani"
2018. júl. 30. 06:18
 6/6 anonim ***** válasza:

Ahol dolgoztam, oda a munkanélküli nem adott közvetítő lapot a folytatáshoz senkinek, akinek diplomája van. Mikor voltam regisztrálni, akkor rákérdeztem, ott az ügyintéző is azt mondta, hogy országos közfoglalkoztatási programba már nem közvetítő ki diplomás ember.

Nekem a munkaidő volt ovi és sulibarát, meg a munka is kapcsolodott a végzettségemhez, az elején volt bennem egy kis remény, hátha sikerülne bekerülni rendesen, de időközben elszállt, oda is a protekciós végzettség nélkülieket hamarabb vették fel, mint egy jól dolgozó közmunkást.

2018. júl. 30. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!