Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Tudtok ajánlani olyan könyvet...

Tudtok ajánlani olyan könyvet ami megváltoztatja az ember gondolkodását?

Figyelt kérdés

2018. júl. 17. 00:32
 1/7 anonim válasza:

Biblia.

Viccen kívül, milyen irányban? Ezoterikus? Tudományos? Irodalmi? Valamilyen szakmával kapcsolatos? Tudományból ajánlanám Stephen Hawking A világegyetem dióhéjban c. könyvét. Ezotéria témakörben nagyon jó Horváth Zoltán+Száraz György: A kiválasztottak titkos tudása c könyv. Genetika témában verhetetlen Ceizel Endre bármelyik könyve. (Pl. Születésünk titkai)

2018. júl. 17. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
büntető-törvénykönyv, kresz könyv,
2018. júl. 17. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 2*Sü ***** válasza:

Elárulok egy titkot: Minden könyv megváltoztatja a gondolkodásodat. Sőt minden leírt, kimondott szó megváltoztatja a gondolkodásodat. Tovább megyek: Minden érzékszervvel befogadott információ megváltoztatja a gondolkodásodat.


A beszéd és az írás kimondottan arra szolgál, hogy valakihez az adott gondolatot juttassuk el. De egy KRESZ-tábláé is. Úgy gondolod, bekanyarodsz jobbra, de meglátsz egy behajtani tilos táblát, és rögtön úgy gondolod, hogy inkább mész egyenesen. Vagy úgy gondolod, megiszod a tejet. De elővéve a hűtőből valami furcsa szag üti meg az orrodat, és máris úgy gondolod, hogy inkább vizet akarnál inni.


Az más kérdés, hogy mi milyen területen, milyen mértékben, milyen irányba változtatja meg a gondolkodásodat. De mivel ezt nem részletezted, így marad a rövid válasz: Mindegyik könyv megváltoztatja a gondolkodásodat.

2018. júl. 17. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 csatrad ***** válasza:

Szentem egy ures feher A4 es lap bamulasa is megvaltoztatja a gondoljodasodat :D.


de amugy csak 2 fele keppen tudsz gondolkodni es azt nem konyv valtoztatja meg hanem pusztan akaratero.

tudsz tudatosan gondolkodni, es osztonosen cselekedni, gyakorlatilag nem tudatosan. joreszt neveles kerdese. sokan ugy hiszik lehet tudomanyosan gondolkodni, de az is csak siman tudatos gondolkodas. nem annyira jo amugy, biztonsagosabb es konnyebb az elet de eleg lehangolo.

2018. júl. 17. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Időről időre indítanak ilyen verseny félét hogy melyik a legkeresettebb könyv a világon . A Bibliát már rég nem nevezik be , mert akkor értelmetlen lenne a verseny , ugyanis mindig a szentírás nyerne magasan ! Szóval én a Bibliát ajánlom ha a legpozitívabb változáson szeretnél átmenni ami csak létezik ! Rennngeteg embernek sikerült megváltoznia , köztük nekem is ! De csak hittel fog menni . Higgy ISTENBEN , és ne csak olvasd , hanem cselekedd is a Bibliából merített , igazságokat ! Kezdésnek az evangéliumokat ajánlom :) ... Úgy olvasd hogy hidd el : ISTEN megszólít téged az ott olvasott igéken keresztül ! Aztán szépen lassan meg tanulsz imádkozni és olyan ajándékokat fogsz kapni ISTENTŐL hogy csak kamillázol majd ! :) Amikor elkezdtem olvasni a Szentírást felőlem írhatták volna kínaiul is , nem értettem belőle semmit ! Ki , mit , miért , hogyan ??? Mi van ? Kb ez volt :) Aztán mára tanításokat adok az embereknek és megtérnek JÉZUS nevében , és valódi csodák történnek , JÉZUS nevében ! Szóval azt ajánlom indulj el ezen az úton ! Nekem megváltozott az egész életem , finoman szólva antiszociális voltam , egoista pénzimádó , fű és kokain függő emberke voltam . De kb 5 éve ez gyökeres fordulatot vett ! Mindig mondj el egy egyszerű imát mielőtt felnyitod a Bibliát , például : Jöjj SZENTLÉLEK , és taníts engem imádkozni , nyisd meg értelmem hogy megértsem amiket itt olvasok . Add hogy megismerjem ISTENT és vezess el az örök életre ! Ámen ( fontos hogy katolikus Szentírást vegyél , mert a többiből kivettek részeket , könyveket , csak a katolikus Biblia teljes ! Van több féle fordítás de az Egyház asszem ezeket a fordításokat fogadja el : Szent István társulat fordítása , és az úgy nevezett Káldi Neovulgáta - nekem ez utóbbi van , ezt ajánlom ! )
2019. júl. 14. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
És minden ezoterikus meg ilyen veszélyes maszlagot kerülj el messziről !!! Ne kísérletezz mert ha nem ismered ki magad a vallás világában akkor könnyen ördögi útra terelődhetsz ! Úgy hogy ártalmatlannak tűnnek majd a dolgok , példa : horoszkóp , jóga , mindenféle babonás baromságok , satöbbi .. ezeket is kerüld messzire ha rám hallgatsz !
2019. júl. 14. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Önmagában a papír meg a tinta nem változtat meg , de gondolom nem is így értetted . a hit annál inkább , próbálj meg hinni ISTENBEN és olvasd a Bibliát , akkor majd megváltozik az életed jó irányban !!! De had ajánljak mgé egy könyvet : Jean Vanier ( Zsán Ványié - fonetikusan ) - Az élet nagy kérdései . Issssszooonyat jóóó könyv !!! :) De a Bibliát ne hagyd ki ! ! !
2019. júl. 17. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!